Soud pátrá po datu úmrtí mladého muže

Soud pátrá po datu úmrtí mladého muže
ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Davida Bouchala, narozeného 18. srpna 1996, posledně bytem Zátiší 596/8, Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

David Bouchal byl nalezen mrtev spolu se svou družkou 25. července 2020 kolem poledne v místě svého posledního bydliště, v šestém nadzemním podlaží panelového bytu na ulici Okružní 3833/169 v Prostějově. Zde společně do doby úmrtí bydleli. Rodiče družky v tu dobu na místo přivolali hlídku PČR, neboť dcera nečekaně nepřišla do práce, a poté, co ji začali shánět, nemohli se jí dovolat, nereagovala ani na bouchání na dveře. Poté, co hlídka PČR vstoupila do bytu, našla Davida Bouchala i jeho družku již bez známek života.

Na místo byla přivolána Rychlá záchranná služba Prostějov, kdy lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, dne 25. července 2020 ve 14:00 hodin konstatoval smrt. Datum smrti stanovil lékař odhadem na den 24. července 2020 ve 20:00 hodin. Ve věci byly Policií ČR zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy dle § 140 odst. 1 trestního zákoníku. Příčinou smrti byla střelná poranění. Policejní orgán dosud provádí prověřování, věc dosud není ukončena.

Podle dosavadních zjištění PČR k úmrtí obou jmenovaných došlo s největší pravděpodobností dne 25. července 2020 v době kolem 6:40 hodin. „Soud oznamuje, že po uplynutí lhůty jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky, která končí dne 30. listopadu 2020, vydá rozhodnutí, ve kterém určí den smrti Davida Bouchala. Poučení Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné,“ doplnila předsedkyně senátu Ivona Otrubová. (red)

Poslat nový komentář