Tip na 8. května. Den otevřených dveří - 125 let tramvajové dopravy v Olomouci

Tip na 8. května. Den otevřených dveří - 125 let tramvajové dopravy v Olomouci
Foto plakát

V letošním roce oslavuje Dopravní podnik města Olomouce, a.s. výročí 125 let zahájení pravidelného tramvajového provozu v Olomouci. K této příležitosti je připraven pro všechny fanoušky dopravy Den otevřených dveří, a to ve středu 8. května 2024 od 9:00 do 17:00 hod.

Těšit se můžete na prohlídku vozovny v Koželužské ulici a haly odstavů v ul. Jeremenkova včetně tramvajových vozů typu T3, Škoda INEKON Astra, INEKON TRIO, Vario, EVO, autobusů, elektrobusu a historické tramvaje č. 16.

Dále na jízdu historickou soupravou tramvají ev. č. 223 a 99 v trase: Hlavní nádraží> Žižkovo náměstí> U Sv. Mořice> Náměstí Hrdinů> Tržnice> Hlavní nádraží> Fibichova a jízdu historickým autobusem Škoda 706 RTO v trase: Sokolská> Fibichova> Sokolská.

Na památku si budete moci zakoupit reklamní a upomínkové předměty.

Dále je připraven doprovodný program Českého červeného kříže a Policie ČR (od 10 do 12 hodin).

Můžete si prohlédnout historické automobily československé výroby značky Zbrojovka Brno a Tatra z let 1933-1936 a historický hasičský vůz z roku 1929 SDH Olomouc – Chválkovice.

K dispozici bude skákací hrad, bohaté občerstvení a pro děti soutěže o drobné dárky.

Pro přepravu na místo konání je také možné, kromě speciálních jízd historické tramvajové soupravy a historického autobusu, využít běžných linek MHD.

Do tramvajové vozovny v ulici Koželužská se dostanete tramvajovými linkami č. 2,3 a 4 - zastávka U Sv. Mořice. Bližší informace: https://mapy.cz/…ero (red)

Poslat nový komentář