Benefiční večer ve prospěch nemocných dětí

Moderátorka Zdeňka Žádníková (vpravo) je i flétnistkou
Moderátorka Zdeňka Žádníková (vpravo) je i flétnistkou

Nadační fond Zdeňky Žádníkové uspořádal v hotelu Tennis Club v Prostějově benefiční večer na podporu dětského oddělení prostějovské nemocnice. 

Dobrovolné vstupné a aukce uměleckých předmětů přinesla výtěžek 115 tisíc korun, z něhož bude věnována potřebná finanční částka na rekonstrukci čekárny ambulantního prostoru dětského oddělení Nemocnice Prostějov – Středomoravská nemocniční, Člen skupiny AGEL.

V první části benefičního večera proběhl malý koncert, jehož moderování se ujala známá herečka a patronka nadačního fondu Zdeňka Žádníková-Volencová. 

„Účelem tohoto nadačního fondu je přispívat mimo jiné i na projekty sociálně zdravotního charakteru. Podařilo se nám s podporou podobných benefičních aktivit zpříjemnit prostředí již na několika dětských odděleních v nemocnicích v celé republice,“ uvedla Zdeňka Žádníková. Sama pak vzala do rukou příčnou flétnu a jako členka Komorního flétnového souboru Syrinx se podílela i na hudebním vystoupení složeném ze známých melodií v úpravě pro pětici fléten. V programu vystoupil také vokální dívčí kvartet GAPEELS a semifinalista české Superstar Tomáš Jurenka. Všichni účinkující věnovali své honoráře na charitativní účel večera. Poté probíhala dražba uměleckých děl známých autorů a tenisových raket s podpisem prostějovských tenisových hvězd Petry Kvitové a Tomáše Berdycha. 

Mezi těmi, kdo přispěli v této benefiční akci ve prospěch dětského oddělení Nemocnice Prostějov, byl i Okrašlovací spolek města Prostějova. Není to první počin spolku vůči nemocnici, přede dvěma lety financoval okrašlovací spolek úpravu prostranství před vstupem na dětské oddělení. Nová úprava záhonů a výsadba květin, okrasných keřů a stromů v hodnotě dvaašedesát tisíc korun přinesla zlepšení vzhledu pro pacienty i pro návštěvníky.     

(jap)

Poslat nový komentář