Přihlížejí strážníci skutečně nečinně?

Přihlížejí strážníci skutečně nečinně?
ilustrační foto
Další fotky: 
Přihlížejí strážníci skutečně nečinně?

 

V Prostějově máme všímavé občany a jednomu z nich neunikla skutečnost, že díky dopravnímu omezení a zřejmě nedostatečnému značení objízdné trasy, začíná rapidně docházet ke značným škodám na majetku města.

 

„Nedávno opravené chodníky a komunikace na Husově náměstí berou za své pod náporem tíhy kamionů, které sem nedostatečné označení dopravního omezení často zavede ve směru od Joštova náměstí,“ napsal nám jeden z našich pravidelných čtenářů a připojil i fotografie. Podle jeho tvrzení jde většinou o vozidla zahraničních SPZ a často i o kamiony s návěsem, které se prostě nemohou stočit do úzké zatáčky a navíc na konci Husova náměstí jsou jejich řidiči nuceni se otočit a jet nazpět. Díky šířce vozovky a na ni navazujícím chodníkům dimenzovaným zcela na jinou dopravu, projíždí auta přes chodníky a nově dlážděné rohy křižovatek a značně je poškozují.

„Městská policie, které tato skutečnost byla několikrát hlášena, jen zdokumentovala stav a nečinně přihlíží devastaci městského majetku,“ zlobil se náš čtenář. Podle dalších svědků jde zřejmě o automobily jedoucí od průmyslové zóny. Protože nájezd na rychlostní komunikaci na Olomouc je uzavřený, musejí přes město.

Ředitele Městské policie Prostějov Jana Nagyho jsme v sobotu zastihli na cestě ze zahraniční dovolené. „Nevěřím tomu, že by se na to chlapi vykašlali, to určitě ne. Ale nechám co nejdřív situaci prověřit přímo na místě. Jestli je vůbec objízdná trasa řádně vyznačená,“ slíbil Jan Nagy.

Celý případ budeme pro vás sledovat.

(ok)

 

 

Poslat nový komentář