Hanáci opět brali tři body

Foto Alena Lošťáková

Haná Prostějov – SK Zvole 2:0 (0:0)

I po osmém kole 1. B. třídy skupiny B olomouckého KFS Hanáci stále neprohráli po 90 minutách hry. Tentokrát na „umělce“ vyzvali nováčka ze Zvole, která se nachází asi pět kilometrů od Zábřehu. Utkání bylo plné tvrdých střetů, faulů a rozhodčí rozdal půltucet žlutých karet.

První půlhodina zápasu byla vyrovnaná a žádnému z mužstev se nepodařilo využít své šance. Ve 35. minutě se dostali Hanáci do několika šancí, míč poletoval v obraně hostí, ale situaci vyřešil gólman Šikl. Z protiútoku hosté zahrozili, ale jejich prudkou střelu gólman Marák robinzonádou vyrazil do pole. Před koncem poločasu kopal rohový kop domácí Krupička, ale míč z hlavy Čermáka těsně minul „šibenici“.

Ve druhém poločase převzali otěže zápasu domácí hráči. V 65. minutě unikl po pravé straně domácí Zatloukal, přihrál volnému Novákovi, ten však zblízka trestuhodně přestřelil. Následující střelu Typnera z trestného kopu vyrazil špičkami prstů brankář hostí do autu. Od této šance domácí hráči ještě zvýšili svůj tlak a v 80. minutě se konečně radovali. Po autovém vhazování se míč dostal k Zatloukalovi, který vrátil Světlíkovi, a ten nakopl dlouhý centr na hlavu Krupičky a míč z jeho hlavy skončil za zády překvapeného Šikla – 1:0!

V 89. minutě utekl obraně hostí Typner a podél brankáře uzavřel na konečných 2:0!!

Příští neděli - 4.října – v 15:00 hodin odehrají Hanáci další kolo v Doloplazích u Olomouce. Hráči SK Zvole přivítají na svém hřišti fotbalisty z Velkého Týnce.

Hodnocení trenéra Hané Prostějov Daniela Koláře: „Po většinu zápasu jsme byli lepším týmem, ale dlouho se nám nedařilo vstřelit soupeři gól. Naštěstí se nám to po zvýšeném úsilí a tlaku ve 2. poločase podařilo a zaslouženě dnes opět bereme tři body.“

Branky: 80. Miloš Krupička, 89. Jan Typner

Rozhodčí: Hubený – Antoníček, Kryl

ŽK: Krupička, Macourek – Stolarik, Lukáš Ospálek, Daříček a Havlíček

Diváků: 50

Sestavy mužstev: Haná Prostějov: Marák – Světlík, Macourek, Čermák, Kumstát (60. Martin Kolář) – Jančiar (60. Zatloukal), Krupička, Typner, Jakub Novák – Cibulec (88. Ohlídal), Danis. Trenér: Daniel Kolář.

SK Zvole: Šikl – Fiedler, Daniel Nejedlý, Plhák, Daříček – Stolarik, Lukáš Ospálek, Jakub Ospálek, Havlíček – Chernyshow (53. Navrátil), Ondřej Nejedlý (79. Maixner) Trenér: Petr Dvořák. (Text Oldřich Lošťák)