Pojďme a „Ukliďme svět, Ukliďme Česko!“

Pojďme a „Ukliďme svět, Ukliďme Česko!“
Ilustrační foto ber

Ukliďme Česko i Ukliďme svět jsou dobrovolnické úklidové akce, které probíhají na území celé České republiky. Jejich cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

Letošní úklidové akce se bude účastnit Statutární město Prostějov, Okrašlovací spolek města Prostějova a ČSOP Iris.

„Velmi bych se chtěla v současné době obrátit na obyvatele města, kteří využívají k procházkám břehy řeky Hloučely, zda by si vzali s sebou pytel či tašku a sesbírali odpadky při kterékoliv své procházce touto lokalitou. Pomůže se tím přírodě nejen v době organizovaných akcí,“ apeluje náměstkyně primátora Milada Sokolová, která má oblast životního prostředí ve své pracovní náplni a doplňuje:

„Když to tak udělá každý z nás a při svých procházkách budou lidé sesbírávat odpadky, tak 24. dubna, kdy bude společný uklízecí den, nebudou muset být přistavené kontejnery zcela přeplněné. Je třeba zdůraznit, že uklízecí den, který měl původně proběhnout v březnu, se přesouvá na dubnový víkend. V souvislosti s datem Dne Země (který slavíme 22. dubna 2021) se pustíme do úklidu v sobotu 24. dubna 2021. Lidé by se mohli s dětmi zapojit a ukázat jim, co je správné…,“ uzavřela svůj apel náměstkyně primátora Milada Sokolová.“

"Budeme velmi rádi, když naši výzvu vyslyší co nejvíce občanů. Při vyvěšování samoobslužných stezek na Hloučele jsme byli zděšeni, kolik odpadků se všude válí. Na některá místa biokoridoru jsme se téměř styděli naše zastavení dávat," uvedla Eva Zatloukalová z ČSOP Iris. (red)

Poslat nový komentář