Z Močidýlek zmizelo bezdomovecké hnízdo

Z Močidýlek zmizelo bezdomovecké hnízdo
ilustrační foto

V lokalitě bývalé zahrádkářské kolonie na Močidýlkách se v uplynulém týdnu likvidoval a uklízel nepořádek, který v těchto místech nashromáždili lidé bez domova.

Úklidové práce probíhaly ve spolupráci s odborem Správy a údržby majetku města Prostějova a pracovníky firmy FCC. Aby se předešlo možným neshodám s bezdomovci, asistovali při těchto úklidových pracích strážníci Městské policie Prostějov.

„Na tento opravdu velký nepořádek upozornili účastníci akce Ukliďme Česko, který před několika týdny pořádal v této lokalitě Okrašlovací spolek. Společně se skauty jsme tehdy jedno podobné hnízdo zlikvidovali, ale na další už dobrovolníkům nezbývala kapacita,“ uvedla předsedkyně spolku Milada Sokolová.

Ve velkém kontejneru a na korbě nákladního automobilu skončily provizorní přístřešky a veškerý odpad, který se zde podařilo bezdomovcům nahromadit. Během tří hodin bylo vše uklizeno a odvezeno. „V průběhu úklidových prací nemuseli strážníci s bezdomovci řešit žádné protiprávní jednání. Ti celou akci sledovali pouze zpovzdálí,“ doplnila komisařka Tereza Greplová. (red)

Poslat nový komentář