FCC

Město rozšiřuje likvidaci plevele horkou vodou

foto FCC

Město Prostějov ve spolupráci s firmou FCC myslí na životní prostředí a rozšiřuje techniku k likvidaci plevele horkou vodou.

„Informujeme veřejnost o nasazení dvou nástaveb ECLIP M1000 na podvozku Multicar 27, určených k likvidaci plevele horkou vodou /párou/. Zařízení máme zapůjčeno z FCC Znojmo do 8. 9. 2020, a pokud se osvědčí, budou oba stroje nasazeny každý den minimálně po dobu osmi hodin,“ uvedl 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil a dodal, že technika bude jako první použita v okolí MŠ a ZŠ, cestní sítě v sadech a parcích.

„Jak jsme deklarovali, budeme postupně tam, kde to je technicky možné, omezovat používání chemie a nahrazovat ji horkou párou,“ doplnila náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Na sklech autobusových zastávek budou bydlet dravci

Ilustrační foto pixabay.com

Prosklené tabule představují pro ptáky hrozbu a často mívají střety s nimi pro zástupce ptačí říše fatální dopady.

„Obrátili se na nás lidé s upozorněním na drobné ptáčky, kteří často zahynou po nárazu do skleněných výplní. Rádi bychom tomu zabránili,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová, která má na prostějovské radnici na starosti oblast životního prostředí. 

Použití Roundupu pozastaveno, hledají se účinné alternativy

ilustrační foto - použití horké páry

Zastupitelstvo města Prostějova se na svém úterním zasedání zabývalo také hojně diskutovanou problematikou používání glyfosátů k likvidaci plevele. Chemický postřik používán nebude. 

"Zastupitelstvo vzalo na vědomí informaci Rady města Prostějova o pozastavení používání glyfosátu s tím, že do doby prověření všech alternativních způsobů likvidace plevele se nebudou chemické postřiky používat," potvrdil primátor František Jura a dodal, že o řešení budou zastupitelé informováni v nejbližším možném termínu.

Změny svozu odpadu během Velikonoc

Ilustrační foto ber

Město informuje o změnách ve svozu odpadu během velikonočních svátků.

Na Velikonoční pondělí, tedy 13. dubna 2020, se svoz odpadů nebude provádět a všechny termíny svozu budou v týdnu od 13. dubna posunuty o 1 den.

 Pravidelný termín svozu      náhradní termín svozu

Po 13. 4. 2020            →        Út 14. 4. 2020

Út 14. 4. 2020             →        St 15. 4. 2020