Co projedná osmdesátá schůze radních?

Co projedná osmdesátá schůze radních?
ilustrační foto

Radní města se dnes schází na své osmdesáté schůzi. Na programu jednání mají jak otázky týkající se postu ředitele divadla, tak i revitalizace „Kuželny“. Řeč bude mimo jiné i o kamerách městské policie nebo nových hodinách.

Na pořad jednání radních se dnes dostává osmadvacet hlavních bodů. Mezi ty nejdůležitější patří zcela jistě zadání veřejné zakázky na revitalizaci středu náměstí T. G. Masaryka.

Dalším, neméně zajímavým, bodem jednání bude obsazení místa ředitele či ředitelky Městského divadla. O tom, zda se podaří vybrat jediné jméno, nebo bude potřeba opětovného výběrového řízení, se rozhodne v odpoledních hodinách. Jasný je ale termín odchodu současné, dosluhující šéfky divadla Aleny Spurné, který se o jeden měsíc posouvá. Svůj post bude ředitelka předávat na konci července.

Radní se dnes musí také dohodnout na zadávacím řízení veřejné zakázky týkající se výběru dodavatele služeb v oblasti marketingu a propagace. Ve hře je skutečně mnoho, jde o čtrnáct milionů korun na čtyři roky. O tento post se zajímala firma Petarda Production z Ostravy, sdružení Pro Prostějov a firma, která ji doposud zajišťovala - TK Plus Prostějov. Ta jako jediná dokázala splnit požadavky tendru. Soutěž ale, tak jak byla nastavena, odporovala legislativě a radní ji museli zrušit.

Konšelé dnes budou projednávat také otázku dvou městských kamer. Jde o staronová umístění na Husově náměstí, kde byla jedna z kamer jako nefunkční zrušená a na budově Prioru, který v současnosti prochází revitalizací.

Bodem jednání, který jistě stojí za zmínku je povolení výjimky z počtu děti v mateřinkách a základních školách. V kontextu toho, že radnice je proti zřízení církevní mateřské školky, která by jistě pojmula řadu dětí, působí snaha udělovat vyjímky počtů dětí v jiných zařízeních poněkud podivně.

Na pořad jednání se také dostává umístění hodin na vlakovém a autobusovém nádraží. Jak jsme před nedávnem informovali, o osazení hodin na bus nádraží usiluje šéfka občanského sdružení „Přijdu včas“ Jana Kostelníková, která rozmisťuje po Česku hodiny s bezpečnostním hlásičem. Jak se ale ukazuje, magistrát ji chce svými vlastními hodinami patrně přetrumfnout. (kaa)

Ilustrační foto: archiv

 

 

 

 

 

Poslat nový komentář