radní

Co projedná osmdesátá schůze radních?

ilustrační foto

Radní města se dnes schází na své osmdesáté schůzi. Na programu jednání mají jak otázky týkající se postu ředitele divadla, tak i revitalizace „Kuželny“. Řeč bude mimo jiné i o kamerách městské policie nebo nových hodinách.

Na pořad jednání radních se dnes dostává osmadvacet hlavních bodů. Mezi ty nejdůležitější patří zcela jistě zadání veřejné zakázky na revitalizaci středu náměstí T. G. Masaryka.

Dalším, neméně zajímavým, bodem jednání bude obsazení místa ředitele či ředitelky Městského divadla. O tom, zda se podaří vybrat jediné jméno, nebo bude potřeba opětovného výběrového řízení, se rozhodne v odpoledních hodinách. Jasný je ale termín odchodu současné, dosluhující šéfky divadla Aleny Spurné, který se o jeden měsíc posouvá. Svůj post bude ředitelka předávat na konci července.

Nemocnice volá po nových dárcích krve

ilustrační foto

„Každý řidič dárcem krve“, tak se jmenuje náborová akce, kterou letos opět spustila prostějovská nemocnice. Kampaň probíhá ve spolupráci s místními autoškolami a má za cíl upozornit na to, že jsou to právě účastníci silničního provozu, kteří se ve značné míře podílí na spotřebě cenné tekutiny.

 

„Cílem kampaně není okamžitý nekoordinovaný odběr krve velkého množství dárců, ale průběžná spolupráce s transfúzním oddělením a zabezpečení celoročního přiměřeného zásobení krve naší nemocnice,“ řekl vedoucí lékař odběrového střediska nemocnice Jiří Šlézar, který působí na transfúzní stanici už tři desítky let.

Za svou krev dostal zlatý kříž

ilustrační foto

Podělil se o to nejdražší a získal Zlatý kříž. Ocenění třetího stupně za osmdesát čestných darů krve a jejich složek patří prostějovskému strážníkovi Janu Dvořáčkovi.

Zlatý kříž třetího stupně za osmdesát odběrů krve získal jeden z prostějovských strážníků. Jan Dvořáček se stal prvním z řad svých kolegů, který se může tímto oceněním pyšnit.

„Dělá čest sám sobě, ale také naší policii. Jsem rád, že máme mezi sebou takové kolegy. Tím, že daruje krev, dělá pro zdraví jiných lidí opravdu mnoho,“ usmívá se šéf prostějovských strážníků Jan Nagy, který má na svém kontě patnáct odběrů krve.