Medailoví trenéři juda Sokol I Prostějov. Ze Sarajeva dovezli bronz

Medailoví trenéři juda Sokol I Prostějov. Ze Sarajeva dovezli bronz
Foto Zdeněk Gottwald

Trenéři Zdeněk Gottwald a Jan Brtník vezou z Mistrovství Evropy veteránů v Sarajevu bronzové medaile za soutěž družstev, která je vždy závěrem Mistrovství Evropy veteránů.

V prvním kole porazili reprezentanty Německa, o postup do finále nestačili na reprezentanty Gruzie. V boji o 3. místo již nedali šanci reprezentantům Itálie a s krásným pocitem odváží pro Českou republiku bronzové medaile.

Kromě soutěže družstev oba prostějovští trenéři reprezentovali i v soutěži jednotlivců. Jan Brtník v kategorii M3 do 81 kg, Zdeněk Gottwald v kategorii M3 v nejvyšší váze nad 100 kg. Jan Brtník hned v úvodu narazil na reprezentanta z Německa, přes kterého bohužel do další fáze turnaje neprošel. Zdeněk Gottwald se po prohře s maďarským závodníkem dostal zpět do hry po výhře ve finále oprav, kde zdolal soupeře z Francie.. Tím se probojoval až do finálového bloku, kde v zápase o bronz vyzval gruzínského závodníka, na kterého již bohužel nestačil a domů tak veze krásné 5. místo! Další trenér Aleš Tulach, bohužel musel ze zdravotních důvodů těsně před odjezdem léčit vysoké horečky, tak si zabojoval doma se zdravím. Dalšího trenéra Petra Sedláčka bohužel nepustil zaměstnavatel.

"I tak jsme díky výsledkům v Sarajevu, zanechali nesmazatelnou stopu pro Českou republiku a Prostějovské judo zvlášť. Ještě bych chtěl poděkovat našim rodinám za podporu. Bez jejich pochopení a podpory by to nešlo. Děkuji našim zaměstnavatelům, Městské policii Prostějov a AČR, že nás uvolnila v rámci dovolené v tak složité době," doplnil Zdeněk Gottwald. (ZG)

Poslat nový komentář