Příběhy klokánkových dětí: Zavšivené holčičky přivedla matka

Příběhy klokánkových dětí: Zavšivené holčičky přivedla matka
Ilustrační foto pixabay.com

Možná se v matce hnulo svědomí a chtěla dětem dopřát hezké Vánoce, možná jí jenom došlo, že děti zkrátka nezvládá.

Dva dny před Štědrým dnem přivedla do Klokánku tři malé holčičky: pětiletou Haničku, čtyřletou Péťu a dvouletou Sáru.

 „Přivedla je k nám bez jakýchkoli dokladů, v letních botách, bez čepic a rukaviček. Všechny byly nastydlé,“ popisuje teta z Klokánku své první dojmy. S dětmi nedostal Klokánek žádné osobní věci, jenom kočár, který sotva jel a byl špinavý. „Péťa byla ostříhaná hodně nakrátko. Každý vlas měla jinak dlouhý, její sestřih byl zubatý a byl přes něj vidět ekzém, který se jí na hlavě udělal,“ říká Klokánek. „Hanička zase měla na noze obrovský černý nehet, kvůli kterému se jí prstík začínal deformovat,“ pokračují tety. Všechny tři dívky měly vši.

Kromě toho, že ani nejstarší z dívek neuměla správně držet pastelku, neznaly děti základní pojmy, barvy ani zvířata, která by ve svém věku už poznávat měly. Díky mateřské školce ale rychle dohnaly, co neznaly. Všechny tři dívky byly velmi šikovné.

„Matka s otcem děti občas kontaktovali,“ říká Klokánek. Slibovali prý dětem všechno možné, ale bohužel to nikdy nesplnili. Když uplynuly tři měsíce a matka se stále neměla k tomu, aby si dívenky vzala zpět do péče, byly dívky po rozhodnutí úřadů převezeny do dětského domova. (red)

 

Poslat nový komentář