Nemocnice otevřela nové odběrové místo na testy na COVID 19

Nemocnice otevřela nové odběrové místo na testy na COVID 19
Foto Nemocnice Prostějov
Další fotky: 
Nemocnice otevřela nové odběrové místo na testy na COVID 19

Ve spolupráci se Statutárním městem Prostějovem otevřela ve středu 23. 9. 2020 prostějovská nemocnice nové externí odběrové místo na testy na COVID 19.

Zatímco dosud docházeli pacienti do infekční ambulance situované uvnitř areálu nemocnice, nové místo se nachází ještě před samotným areálem, u pavilonu D (dětského oddělení).

„Pacienti, kteří mají žádanku k odběru na COVID-19 vystavenou praktickým lékařem či hygienou, se tak nebudou mísit s ostatními návštěvníky nemocnice. Přímo u odběrového místa je rovněž vyhrazeno několik parkovacích míst, odkud to budou mít lidé na stěr jen pár kroků. Místo není určeno pro odběry přímo z automobilu,“ sdělila ředitelka Nemocnice AGEL Prostějov Marie Marsová.

Značení naleznou lidé přicházející či přijíždějící jak z ulice Plumlovská, tak z ulice Josefa Lady. Odběrové místo v současné době není určeno samoplátcům, přesto se zavedením této služby počítá v průběhu měsíce října.

Denně zvládnou v prostějovské nemocnici odběry u více než stovky pacientů, kteří se výsledek dovědí do 48 hodin.

Odběrové místo bude lidem k dispozici v pracovní dny. Nutné je předchozí telefonické objednání na čísle 582 315 315. (red)

Poslat nový komentář