Koaliční smlouva bude podepsána v pondělí. V Olomouci

Koaliční smlouva bude podepsána v pondělí. V Olomouci
ilustrační foto MMP

Zástupci Pirátů, STAN, Spojenců-Koalice pro Olomoucký kraj a ODS podepíší v pondělí koaliční smlouvu. Podle uzavřené dohody se olomouckým hejtmanem stane lídr Pirátů a STAN Josef Suchánek, prvním náměstkem Ivo Slavotínek (Spojenci) a druhým náměstkem Dalibor Horák (ODS).

Koalice Pirátů a STAN obsadí v jedenáctičlenné krajské radě stejně jako Spojenci - Koalice pro Olomoucký čtyři křesla, na ODS připadnou tři místa. Účastnit se jednání rady kraje bude i uvolněný zastupitel. V pětapadesátičlenném zastupitelstvu Olomouckého kraje má nová koalice po říjnových volbách většinu 32 hlasů. Vítězné hnutí ANO zůstane s SPD v opozici.

Ustavující zastupitelstvo, které zvolí nové vedení kraje, je svoláno na příští pátek. (red)

 

Poslat nový komentář