Transfer technologií a podpora podnikatelů. Krajská rada řešila budoucnost regionu

Transfer technologií a podpora podnikatelů. Krajská rada řešila budoucnost regionu
ilustrační foto olkraj.cz

Krajská rada pro inovace Olomouckého kraje (KRI OK) měla při svém prvním letošním jednání nabitý program. Řešila například propojení veřejného a soukromého sektoru, budování inovačních hubů nebo digitalizaci v oblasti zdravotnických služeb.

Rádi bychom posunuli náš kraj v tomto ohledu dopředu, ať už s využitím pozitivních zkušeností z jiných, v tomto ohledu přeci jen úspěšnějších regionů, nebo pomocí vlastních nápadů, které vycházejí ze specifik našeho kraje,“ zdůraznil Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje a předseda KRI OK.

Na jednání rady se probíraly například aktivity realizované v rámci projektu Smart Akcelerátor Olomouckého kraje, vybudování informačních hubů v Prostějově a Přerově i vznik dalšího v Jeseníku.

„Cílem je vytvoření infrastruktury, kde budou začínajícím podnikatelům i zavedeným firmám k dispozici různé podpůrné služby, jako je například podnikatelský inkubátor, konzultace, coworking, kanceláře a podobně,“ dodal Šafářík. (Zdroj olkraj.cz)

Komentáře

v PV uz vzniká IRIS centrum tak konec!

Poslat nový komentář