benefice

Benefice Táni Krejsové? Jedním slovem - nádhera!

foto Pvnovinky.cz

 

Příznivci literatury a divadla si ve čtvrtek v podvečer přišly v kinokavárně Duha na své. Skvělá žena, Taťána Krejsová, oslavila své osmdesátiny a jelikož je to dáma, která je v oblasti literatury a divadla po celý život velmi činná, divadelní klub Historia připravil malou benefici - došlo k čtení ukázek z její literární tvroby či k uvedení jednoaktovky Ano, maminko! Všichni se skvěle bavili, což je znát z fotografií, Táňa Krejsková neskrývala dojetí.

A co na sebe tato milá dáma prozradila?

"Přesto, že mám vzdělání ekonomické a celý život jsem pracovala jako ekonom, začala jsem v 60. letech psát povídky. Nejdříve z vesnického prostředí, kde mě zaujaly hlavně výrazné typy lidí a atmosféra tehdejší, ještě nestabilizované vesnice. Téměř okamžitě mě přijali tehdejší mladí brněnští spisovatelé, kříž, Procházka i lidé kolem časopisu Host do domu", prozradila na úvod paní Krejsová.

Tehdy se hledaly nové talenty a bylo vypisováno mnoho soutěží, ve který se pravidelně umisťovala nejméně na druhém místě.

Muzejníci připomenou kouzlo vějířů

ilustrační foto

Dávné časy, kdy dámy cudně skrývaly svou tvář za vějířem, připomene výstava, která nedávno začala v muzeu Prostějovska. Elegance a krása si na své obdivovatele počká, ve výstavních sálech, až do 1. září.

Kouzlo vějířů, to je název nové výstavy, která do Prostějova dorazila ze západního cípu Česka. Tamní, Západočeské muzeum v Plzni zapůjčilo osmdesát exponátů ze svých sbírek.