ilustrační foto
Dnešní odpolední návštěva prezidenta Miloše Zemana v zámku v Čechách pod Kosířem bude mít živoucí památku minimálně 200 let. Prezident před zdejší oranžerií vysadil japonský jerlín, který zde kdysi stál.
Prezidenta, kterého doprovázel hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil, na zámku uvítalo několik stovek jeho příznivců, starosta Čech Milan Kiebl a kastelán Martin Váňa. Společně pak zasadili již zmíněný jerlín. Prezident posléze podotkl, že je zkušeným zahradníkem a park u zámku v Lánech neustále dosazuje stromy, které dostává. „Naposledy jsem dostal od ministryně Valachové čínskou borovici, která se údajně dožívá čtyř tisíc let. To nemohu posoudit, žádnou tak starou borovici neznám a s největší pravděpodobností se o tom ani nepřesvědčím. Jerlín se prý 200 let.