divadlo Point

Divadlo Point reprezentovalo Prostějov v polské Środě

ilustrační foto plakát

Město Prostějov poskytne Divadlu Point dotační výpomoc na účast na divadelní přehlídce Melpomena 2018 v Polsku.

Po téměř patnácti letech se někteří herci Divadla Point při Gymnáziu Jiřího Wolkera vrátili na prkna Kulturního centra ve Środě Wielkopolské, která je partnerským městem Prostějova. Tenkrát se hrál muzikál Čajzni škváru, Olivere. Nyní Divadlo Point přivezlo do Środy jiný muzikál a to Finding Amerika: Gangsteři z našeho oddílu. Soutěžní přehlídka Melpomena 2018, kde Divadlo Point vystupovalo, slavila shodou okolností patnáctileté výročí.

Město Prostějov je připraveno pomoci divadlu Point se zázemím!

ilustrační foto divadlo Point

Do nepříjemné situace se koncem roku 2017 dostalo studentské divadlo Point, které přišlo o „své“ divadelní zázemí v Olomoucké ulici. S pomocí tehdy přišlo město Prostějov a poskytlo souboru prostory v bývalé základní škole na Husově náměstí. Podle náměstkyně primátora Milady Sokolové, která má ve své gesci oblast kultury a ochrany životního prostředí, město ani teď mladé divadelníky na holičkách nenechá. Po první částečné výpomoci divadelníkům se připravuje další.

„Prošli jsme stávající prostory, které divadlo používá a kde má uskladněn materiál. Podívali jsme se také do budoucího divadelního sálu na úpravy, které tam probíhají, abychom zjistili, co můžeme dál udělat pro to, aby divadlo mohlo co nejdříve přivítat své diváky,“ uvedla po pondělní (19. 11. 2018) návštěvě divadla.

V současnosti divadelníci z dotačních peněz poskytnutých Olomouckým krajem nakupují věci potřebné pro vybavení divadelního sálu.

Divadlo Point se vrací ke kabaretům

ilustrační foto Divadlo Point

Divadlo Point stále čeká na dokončení úprav své nové domovské scény v budově bývalé základní školy v Husově náměstí v Prostějově. Plány na sezónu má ale hotové už dávno.  

"Máme vybrány tři tituly z české klasiky, zatím jsme se pro žádný definitivně nerozhodli. Rozhodnuti jsme ale ve věci velmi populárních kabaretů, ke kterým se vrátíme. Jeden z nich by měl být věnován stému výročí založení republiky," nastínil ředitel divadla Aleš Procházka. 

S kolegy, se kterými před lety nastudoval veleúspěšnou hru Testosteron, chystá další představení. "Mohu slíbit, že to bude podobná řachanda, jako byl Testosteron," dodal Procházka.

OBRAZEM: Point se loučil. Ve velkém

Foto ber

Po dlouhých třinácti letech se v sobotu večer uzavřela pomyslná opona prostějovského studentského divadla Point. To nekončí, jen se stěhuje z původního objektu, který změnil majitele, do nových prostor.

Ať je září nebo leden, sbalili jsme Point do beden, aneb Jedeme dál. Motto dvouhodinového představení, plného zábavy a improvizace přilákalo několik desítek diváků. Herci na mateřské scéně, mimochodem, dle jejich vlastních slov, velmi unikátní, protože v celé republice není jiné divadlo, které by na jevišti mělo sloupy, představili část repertoáru od roku 2005. Skvělým doprovodem byla taneční čísla, vzácným hostem Nina Horáková, původní hvězda Pointu, která je dnes členkou Městských divadel pražských.

Divadlo Point se stěhuje. Na Husák

ilustrační foto Divadlo Point

Po třinácti letech se z areálu v Olomoucké ulici stěhuje studentské divadlo Point. Areál totiž původní majitel, Olomoucký kraj, prodal soukromému zájemci. Point už ví, kde bude po Novém roce působit. V budově bývalé základní školy v Husově náměstí v Prostějově. 

"Požádali jsme Ministerstvo financí, které na původní rekonstrukci objektu poskytlo dotaci, o změnu účelu užívání tak, aby zde Point našel střechu nad hlavou. V minulém týdnu jsme obdrželi souhlasné stanovisko, nyní musí záměr schválit Rada města," sdělila redakci náměstkyně primátorky Ivana Hemerková. Podle jejích slov se v divadelní scénu změní jedna z poslucháren v přízemí budovy. Objekt v současné době využívají střední škola Art Econ, ZŠ Kollárova a Městská knihovna Prostějov. 

Divadlo Point hledá střechu nad hlavou. A bude se loučit

ilustrační foto Divadlo Point

Po třinácti letech se z areálu v Olomoucké ulici stěhuje studentské divadlo Point. Areál totiž původní majitel, Olomoucký kraj, prodal soukromému zájemci. Point ale stále neví, kam se po novém roce uchýlí.

"Ptají se nás naši příznivci i diváci, já vím na sto procent jen jedno. Stěhujeme se," říká ředitel divadla Aleš Procházka. Podle jeho slov je několik variant, jistá ale žádná. "Naopak je ale jisté, že hrát budeme, už mám na stole několik her, mezi kterými budeme vybírat. Diváci nás na scéně mohou vidět na zájezdech, třeba 11. listopadu v Malém Hradisku, muzikál Finding Amerika: Gangsteři z našeho oddílu, uvedeme zcela určitě i v Městském divadle Prostějov," dodává Procházka.

Na zámku Plumlov bude hrát POINT. Soutěžte bleskově o vstupenky!

ilustrační foto

Máte rádi představení prostějovského divadla Point? Pak v pátek večer vyrazte na zámek v Plumlově! Point tam uvede hru Finding Amerika: Gangsteři z našeho oddílu. A vy si s námi můžete zasoutěžit o dvě vstupenky! 

Muzikálový příběh dvou kluků, kteří touží po dobrodružství a hledají poklad amerického gangstera Lanzy Ručky, který zmizel kdesi v Chicagu, se odehrává v době socialistických spartakiád, modrých košil a rudých šátků. Zavede však diváka i do tajných barů chicagského podsvětí počátku minulého století. 

Příběh vznikl v hlavě Aleše Procházky, muziku dodal Arnold Prokop a Martina Hurikán Seibertová. Představení začne v 19 hodin.

Filmový tábor již od pondělí!

ilustrační foto Sobotín

Už od roku 2005 jezdí do letního tábora v Sobotíně prostějovští divadelníci a filmaři, aby tam společně s dětmi a mladými lidmi filmovali a užívali si legraci a letní pohodu. Kromě lektorů z řad členů Divadla Point, kteří tuto tradici založili, jezdí už na filmový tábor jako lektoři také bývalí účastníci, a to je pro organizátory známkou stále dobré kvality.

"Letošní ročník se koná od 31. července do 12. srpna 2017. Pořádá jej Gymnázium Jiřího Wolkera ve spolupráci s Městskou knihovnou Prostějov. Organizaci akce mají samozřejmě na starost členové Divadla Point. A letos k nim přibude i několik lektorů z českých divadel. Účastníci se mohou těšit nejen na pokročilou práci s kamerou, ale pro ty mladší jsou připraveny i úplné základy práce s kamerou. Dále se letošní ročník zaměří na hledání námětů, na tvorbu scénářů, střih videa a postprodukci.

Point představí Maturanty. Na zámku Plumlov

ilustrační foto

Středa 5. července bude na zámku Plumlov patřit Maturantům. Od 19 hodin zde stejnojmenné představení zahraje divadlo Point. 

Hořká komedie o maturantech, pro které je zkouška dospělosti ten nejmenší problém, není vhodná pro děti do 15 let.  (red)  

Dnes je dobrý den na smrt, zvou na promítání amatérští filmaři

ilustrační foto FB

Ve čtvrtek 27. října proběhne první veřejné promítání amatérského krátko-metrážního filmu z dílny prostějovských tvůrců s názvem "Dnes je dobrý den na smrt". Film byl natočen v krásném a autentickém prostředí divokého západu ve westernovém městě. Zhlédnout ho můžete od 19 hodin v divadle Point na veřejné premiéře za účasti tvůrců filmu. Vstupné je dobrovolné.

Za nápadem natočit snímek stojí Michal "Miki" Grepl, jenž je rovněž autorem scénáře, režisérem a dokonce se i sám zhostil hlavní role. V dalších rolích se objeví jak známé tváře z prostějovského divadla Point, tak i doposud neznámí herci z řad kamarádů. Za kamerou stála Marcela Mencelová, která film i sestříhala a dodala výslednou obrazovou podobu. O hudební stránku se postaral Vlastimil Lang. "Jedná se klasický western, ve kterém hraje hlavní úlohu pomsta.