dveře

Fotopostřeh. Krása starých dveří

Foto ber

Doba neustále posouvá hranice ve všech směrech. Výjimkou není ani náš styl bydlení.

Okna a dveře našich domovů kdysi bývala pouze ze dřeva. To stále častěji ustupuje plastu. Na druhou stranu i v Prostějově najdeme domy, jejichž majitelé se k rekonstrukci postavili s citem pro doby minulé a vchody (nejen) svých příbytků nechali citlivě rekonstruovat. Řekněte sami, není to krása? (ber)

Agresorovu zlost odnesly dveře

ilustrační foto Městská policie

V neděli po osmnácté hodině večer bylo na linku 156 prostějovských strážníků oznámeno poškození vchodových dveří neznámým mužem. Vyslaná hlídka na místě nalezla skupinku pěti osob a také rozbitou skleněnou výplň u vchodových dveří do bytového domu.

„Prověřováním byl zjištěn jednačtyřicetiletý muž, který se strážníkům k poškození dveří přiznal. Jako motiv svého činu uvedl, že byl velice naštvaný, jakým způsobem se choval k jeho dceři její známý, a právě v tomto domě bydlí,“ uvedl strážník Petr Zapletal. O celé události byl informován předseda bytového družstva a požádán o vyčíslení škody. Ta byla z dřívějších zkušeností odhadnuta na částku přesahující tři tisíce korun. Agresivního chování výtržník litoval a přislíbil uhradit opravu.

Fotopostřeh: Dobrý fór, nebo nedostatek materiálu

Foto ber

Tahle otázka mi přišla na mysl při pohledu na okno jednoho rodinného domu ve Štramberku.

Vzápětí mne napadlo často používané moudro „Zavři z venku“. Jenže to se vztahuje ke dveřím, ne k oknu ve výšce 2 metrů… (ber)