ekocentrum

Na Hloučele se soutěžilo o Zlatý list

Foto Eva Zatloukalová

 

Ve středu se v biokoridoru Hloučela uskutečnilo místní kolo celostátní přírodovědné soutěže Zlatý list.

Soutěž má dlouholetou tradici a v Prostějově se uskutečnil již IX. ročník. Místní kolo pořádalo, stejně jako tomu bylo i v minulých letech, Ekocentrum Iris. Klání se zúčastnilo celkem 212 dětí z 15 škol Prostějovského okresu. Soutěž probíhala formou poznávací stezky, na které byly připraveny stanoviště k jednotlivým přírodovědným oborům jako je botanika, hydrobiologie, zoologie a další.

Země, děkujeme za dnešní krásné počasí pro oslavy tvého svátku!

Foto PvNovinky.cz

 

Obavy o počasí nebyly vyslyšeny a dnešní téměř letní den byl pro akci Ekocentra Iris jako stvořený. Den Země jako by i sama matka Země chtěla oslavit s námi všemi!

„Děti se těší z nejrůznějších aktivit, na náměstí jsou rozprostřeny stánky a u nich děti plní různé úkoly. Lidé tu najdou i různé ukázky obojživelníků, dravců, sov, ručních řemesel a výrobků, mohou ochutnat něco dobrého i zdravého nebo si poručit veselé drinky u vodního baru,“ uvedla  Eliška Valentová z Irisu.

Nechyběl ani kulturní program v podobě hudebního, divadelního i tanečního vystoupení. "Je to tu prima, nejlepší je lovení rybiček z kašny, ale i skládání puzzle", nechala se slyšet malá Klárka.

Ekocentrum Iris zve na Den otevřených dveří

ilustrační foto ekocentrum iris

 

Pokud se chcete naučit dělat ruční papír, bylinkové soli či podívat se na přírodovědný film třeba o Velkém Kosíři, zajděte 7. února do Ekocentra Iris na Husově náměstí.

Po celý den budou probíhat ukázky aktivit s praktickými naučnými i tvořivými dílničkami z výukových programů, např. výroba ručního papíru, bylinkové soli, minikrmítek ze šišek a semínek atd. Odpoledne navíc ochránci nabídnou promítání přírodovědných filmů z Prostějovska. Ve 13 hodin to bude Cena české krajiny, ve 14 hodin se podíváme na Dno hanáckých moří, o hodinu později pak přijde na řadu Velký Kosíř – pýcha Hané a posledním filmem bude v 16 hodin Neznámá Hloučela Akce, která trvá od 9 do 17 hodin, bude doplněna ochutnávkou bylinkových čajů a drobným občerstvením. (ber)