gymnastika

V Poháru federací v gymnastickém aerobiku bodovaly závodnice z Prostějova

Foto AKPR Prostějov

Během víkendu 19. a 20. 11. 2022 proběhl ve slovenském městě Nitra závod gymnastického aerobiku – Pohár federací, kde soutěží nejlepší závodnice z České republiky a Slovenska. Závodnice z klubu AKPR Prostějov se neztratily a získaly celkem 5 umístění.

V kategorii AG IW (12–14 let jednotlivkyně ženy) dosáhla Eliška Vyhlídalová na 3. příčku, což byl její nejlepší výsledek tohoto roku. Další závodnice Nikola Grulichová a Michaela Zahálková se dostali mezi nejlepších 15.

V kategorii AG Trio (12–14 let tříčlenná družstva) získala Eliška Vyhlídalová stříbrnou medaili spolu s Laurou Urválkovou závodící za Liberec a Natálií Fučíkovou závodící za Znojmo.

Gymnasté TJ Prostějov se představí na mistrovství světa!

Foto archiv TJ Prostějov

Po úspěšném srpnovém mistrovství Evropy, kdy gymnasté TJ Prostějov Daniel i Dominika Ponížilovi obsadili shodně osmnácté místo ve víceboji, a Daniel navíc postoupil do finále na přeskoku, kde nakonec dosáhl na sedmé místo, čeká oba dva další vrchol sezony. Tím je MS v katarském Dauhá ve dnech 22.-28.10. 2018.

"MS je pro družstva jednotlivých zemí první kvalifikací na OH. I když Daniel i Dominika startují mezi dospělými prvním rokem, patří k oporám české reprezentace. Potvrdili to oba při svých posledních startech, kdy Daniel vyhrál finále na akrobacii, koni na šíř, přeskoku a bradlech při solidně obsazeném memoriálu Jiřího Matuchy v Praze, a Dominika dokonce na Světovém poháru v Maďarsku svým finále a bronzovou medailí na přeskoku", uvedl Aleš Matyášek, předseda TJ Prostějov. (red) 

Prostějovská gymnastika zažila historický víkend!

Foto Pavel Ponížil

První prosincový víkend byl ve znamení republikového klání pro českou sportovní gymnastiku.

Poprvé ve své historii uspěl prostějovský tým gymnastek v extralize žen a obsadil úžasné 3. místo se ztrátou pouhých pět setin bodu za druhým Sokolem Brno I. Vítězem se stalo družstvo Bohemians Praha. Družstvo ve složení Dominika Ponížilová, Eva Mičková, Magdaléna Holcová, Darina Dvorská a Aneta Škubalová (ta ještě do konce roku zastupuje Sokol Vysoké Mýto) šlo do závodu se zdravotním hendikepem Evy Mičkové a předchozími podzimními nemocemi.

Dominika a Dan Ponížilovi zazářili na olympijském festivalu mládeže v gymnastice!

ilustrační foto

EYOF - Evropský olympijský festival mládeže se letos, v roce 2017, koná v Györu. Na festivalu soutěží celkem 2586 sportovců z padesáti států. Maďarské město hostí sportovce od pondělí do soboty tohoto týdne. Do finálové čtyřiadvacítky nejlepších se probojovali sourozenci Ponížilovi, Dan i Dominika.

"Dan se účastnil základního kola družstev v úterý, kdy probíhalo i hodnocení jednotlivců. Dominika absolvovala základní kolo družstev ve středu. Dnes se utkala nejlepší čtyřiadvacítka kluci a holky, kdy Dominika skončila na krásném třináctém místě a Dan na devatenáctém místě. Zítra bude soutěžit Dominika ve finále v přeskoku, dostala se mezi osm nejlepších s tím, že postoupila z pátého místa. Dan bude soutěžit také v přeskoku, a to v sobotu, s tím, že postoupil ze sedmého místa", popsal sportovní situaci sourozenců Ponížilových jejich otec, Pavel Ponížil.

První kvalifikační závod na EYOF vyhrála s přehledem Prostějovanka Dominika Ponížilová!

Foto svetgymnastiky.cz

V sobotu se v Brně konal první kvalifikační závod na EYOF. Evropský olympijský festival mládeže se koná každé dva roky a závodí se na něm v několika sportech včetně sportovní gymnastiky. Letos se ho mohou zúčastnit gymnastky narozené v letech 2002 a 2003. Bude se konat (na rozdíl od minulého v gruzínském Tbilisi) téměř za humny, v maďarském Györu.

Do závodu nastoupilo šest gymnastek – Eliška Fiřtová, Sabina Hálová, Jasmína Hnilicová, Natálie Klaková, Dominika Ponížilová a Barbora Trávníčková.

Předpokládaná spolufavoritka postupu, Kristýna Brabcová, se pro zranění, bohužel, závodu nezúčastnila.

Dominika Ponížilová bojuje v Talentu roku! Podpořme ji!

Foto archiv Dominika Ponížilová

Patnáctiletá Dominika Ponížilová z Prostějova, studentka ZŠ a RG Prostějov, je úspěšnou sportovní gymnastkou. Nyní bojuje v soutěži Talent roku. Dejme jí svůj hlas!

Dominika se sportovní gymnastice věnuje od 2,5 roku. „Ano, v té době už jsem chodila docela dobře. No, a dělám ji 12,5 roku, Pořád mě baví,“ pochlubila se nám nadějná sportovkyně. Do soutěže se přihlásila sama, za zkoušku prý nic nedá. Takže hlasujte, podpořme prostějovský talent na http://www.talentroku.cz/profil/7e429583ba6abb56512a26134fe32591

Byli jste gymnastou či gymnastkou? Přijďte na oslavu!

ilustrační foto Pavel Ponížil

Oddíl sportovní gymnastiky TJ Prostějov pořádá sraz po pětačtyřiceti letech od svého založení. A zve všechny bývalé členy.

Setkání se uskuteční v pátek 14. dubna 2017 v 18 hodin v kuželně u Sv. Anny.  A nebo se rovnou v 17 hodin přijďte podívat do tělocvičny ZŠ Melantrichova.

Prostějovští gymnasté si na Mistrovství ČR vedli skvěle!

Foto Pavel Ponížil

V sobotu a v neděli 11. a 12.6. proběhlo v Třinci Mistrovství ČR ve sportovní gymnastice, kterého se zúčastnilo celkem 6 reprezentantů TJ Prostějov.

V kategorii Kadetek jsme měli jedno zastoupení: Darina Dvorská si vybojovala 18. místo v ženském čtyřboji.

V kategorii Juniorek závodily dvě závodnice: Magdaléna Holcová obsadila 11. místo a Dominika Ponížilová 3. místo. Dominika pak postoupila do nedělního finále na přeskoku, bradlech a prostných (na kladině byla 1. náhradnicí). Magda postoupila v akrobacii.

Přijdete se podívat na gymnastická mimina?

ilustrační foto

Tělovýchovná jednota Prostějov pořádá koncem měsíce dubna, v neděli 24.4., v tělocvičně Melantrichova v Prostějově gymnastický závod. 

"Jedná se o závod nejmladších chlapců a děvčat. Zahájení závodu proběhne v odpoledních hodinách, a to ve 14:15. Přijďte se podívat", zvou pořadatelé. (red)

Daniel Ponížil zvítězil na MČR v Praze!

Foto Pavel Ponížil

V neděli 29.11.2015 proběhlo v Praze Mistrovství České republiky ve sportovní gymnastice mužských složek.

I prostějovský oddíl se účastnil tohoto, pro gymnasty, významného dne. V dopoledních hodinách závodili gymnasté v kategorii VS4 (do 18 let, kde prostějovský oddíl nemá zatím žádné zastoupení) a VS3 (do 15 let), kde jednoznačně kralovali oba prostějovští borci. Fantastické druhé místo patří Jindrovi Šafranovi, kterého předběhl jen Daniel Ponížil, který si zároveň odnesl už několikátý titul Mistra ČR. Trenéři Karel Hemerka a Miloslav Musil přijeli ze závodů s velmi dobrým pocitem.