aerobik

AKPR Prostějov reprezentoval ČR na Poháru Federací na Slovensku

Foto Pavlína Radičová

Během víkendu 11. a 12. března proběhl ve slovenském městě Nové Zámky závod gymnastického aerobiku 1. kolo Poháru federací, kterého se tradičně zúčastňují kluby z České a Slovenské republiky. Klub gymnastického aerobiku AKPR Prostějov opět úspěšně reprezentoval město Prostějov, Olomoucký kraj a Českou republiku.

Senior Dance (18 a více let) ve složení Agáta Gečnuková, Klára Hrubá, Sofie Matečná, Kateřina Taršinská, Eliška Vyhlídalová a Kateřina Vepřeková obsadil 1. místo.

Dalšího výborného výsledku dosáhla Eliška Vyhlídalová, která v juniorském triu (15–17 let) společně se závodnicemi ze Sport Aerobic Liberec (Laura Urválková a Lucie Rajtrová) obsadila 1. místo. V juniorské group byla na 2. místě společně se závodnicemi ze sport Aerobic Liberec (Laura Urválková a Lucie Rajtrová) a závodnicemi z A – styl Liberec (Patricie Fabiková a Kateřina Jakubcová).

AKPR Prostějov reprezentoval ČR na závodech v německém Eisenbergu

Foto Pavlína Radičová

Během víkendu 25. a 26. února proběhl v Německu závod gymnastického aerobiku Eisenberg Cup, kterého se zúčastnili kluby z Německa, Rakouska a České republiky. Klub gymnastického aerobiku AKPR Prostějov úspěšně reprezentoval nejen město Prostějov a Olomoucký kraj, ale i Českou republiku.

Nejlepšího výsledku dosáhla Eliška Vyhlídalová, která v juniorském triu (15–17 let) společně se závodnicemi z Liberce (Laura Urválková a Lucie Rajtrová) obsadila 1. místo.

Dalšího výborného výsledku dosáhl tým Senior Dance (Agáta Gečnuková, Klára Hrubá, Sofie Matečná, Kateřina Taršinská, Eliška Vyhlídalová a Kateřina Vepřeková), který obsadil 2. místo.

Aerobic Tour Prostějov přinesl medaile domácím závodnicím

Foto Pavlína Radičová

V neděli 27. listopadu proběhlo v Prostějově na základní škole Dr. Horáka 24 jedno ze základních kol Aerobic Tour – soutěže jednotlivců (cvičení podle lektora). Soutěže se zúčastnily nejen závodnice z Moravy, ale i z Prahy a Poděbrad.

Sportovní klub gymnastického aerobiku AKPR Prostějov získal v jedenácti věkových a výkonnostních kategorií celkem 16 cenných kovů.

Výsledky: Baby (do 6 - ti let) 1. Sara Hingerl, 6. Ema Radová

Kids neprofi (7–8 let) 2. Nicol Papšová

 Children neprofi (9–10 let) 1. Nikola Čmelová, 3. Stela Kýrová, 6. Elen Odleváková

 finále: Karolína Hanousková, Tereza Koudelková

 Teenagers neprofi (11–13 let) 1. Lucie Hebertová, 2. Michaela Zahálková, 4. Lucie Tylová, 5. Sophie Papšová, 6. Amálie Drobilová

finále: Natálie Raškovská, Julie Slámová

V Poháru federací v gymnastickém aerobiku bodovaly závodnice z Prostějova

Foto AKPR Prostějov

Během víkendu 19. a 20. 11. 2022 proběhl ve slovenském městě Nitra závod gymnastického aerobiku – Pohár federací, kde soutěží nejlepší závodnice z České republiky a Slovenska. Závodnice z klubu AKPR Prostějov se neztratily a získaly celkem 5 umístění.

V kategorii AG IW (12–14 let jednotlivkyně ženy) dosáhla Eliška Vyhlídalová na 3. příčku, což byl její nejlepší výsledek tohoto roku. Další závodnice Nikola Grulichová a Michaela Zahálková se dostali mezi nejlepších 15.

V kategorii AG Trio (12–14 let tříčlenná družstva) získala Eliška Vyhlídalová stříbrnou medaili spolu s Laurou Urválkovou závodící za Liberec a Natálií Fučíkovou závodící za Znojmo.