J. Lady

Stezka v ulici J. Lady byla dokončena

ilustrační foto MMP

V listopadu 2020 byla dokončena další prostějovská cyklostezka, a to v ulici J. Lady.

V rámci akce vznikla dlážděná stezka s navazujícími chodníky a zúžení komunikace v místě přechodu pro chodce. Na realizaci město získalo dotaci z Olomouckého kraje ve výši cca 590 tisíc korun, stavbu provedla firma INSTA CZ s.r.o., Olomouc. Celkové náklady činily cca 2,5 mil. Kč. (red)

Pozor na dopravní omezení v Plumlovské a J. Lady

foto Magistrát města Prostějova

V období od pondělí 24. srpna do 30. listopadu 2020 bude probíhat úplná a částečná uzavírka na ulici J. Lady a ulici Plumlovská v Prostějově. Důvodem je provádění stavby „Cyklistická stezka v ulici Josefa Lady v Prostějově“.

Částečná uzavírka bude v ulici Josefa Lady v místě přechodu pro chodce u restaurace ŠNYT. Úplná uzavírka chodníků pak na ulici J. Lady v úseku mezi okružními křižovatkami Plumlovská a K. Svolinského, ulici J. Lady v prostoru okružní křižovatky K. Svolinského a úplná uzavírka chodníků v ulici Plumlovská v prostoru okružní křižovatky Plumlovská x Josefa Lady. (red)

Ulici Josefa Lady čeká plno změn

ilustrační foto mapy.cz

Nová cyklostezka, protihluková stěna, parkovací místa, chodníky, přechod a nový povrch komunikace. To vše chce Prostějov zahrnout do projektu na rekonstrukci ulice Josefa Lady.

"V této ulici se zvýšil provoz na osm tisíc aut denně, což konkuruje sousední Plumlovské ulici. Proto jsme se rozhodli pro stavbu protihlukové stěny, která by měla obyvatelům přilehlých domů zajistit menší hlučnost i méně zplodin," vysvětlil náměstek primátorky Zdeněk Fišer. 

Cyklostezka by podle jeho slov měla navazovat na část vedoucí kolem severní obslužné a vyústit v Anglické ulici.

Na projektovou dokumentaci město vyčlenilo 300 tisíc, náklady na rekonstrukci ulice se přehoupnou přes sumu deseti milionů.

Oprava komunikace, nová cyklostezka, přechod a protihluková stěna v ulici J. Lady

ilustrační foto mapa

Vedení města Prostějova připravuje opravu komunikace a podélných parkovacích stání ulice J. Lady.

„Dále by mělo jít o stavební úpravy přechodu pro chodce, vybudování nové stezky pro cyklisty a chodce a protihlukové stěny v prostoru mezi okružní křižovatkou ulice Plumlovská - ulice Anglická - ulice Josefa Lady a okružní křižovatkou ulice Josefa Lady - ulice Karla Svolinského - ulice Mathonova,“ vysvětlil záměr zahájit zadávací řízení veřejné zakázky malého rozsahu na služby na vypracování projektové dokumentace první náměstek primátorky Zděnek Fišer.