jatka

Jatka na jatkách. Ženu zranil skot

Ilustrační foto pixabay.com

V pátek v dopoledních hodinách došlo k úrazu pracovnice jatek v Kostelci na Hané. Ženu středního věku při pracovním procesu srazil dobytek.

„Na místo události byla vyslána rychlá lékařská pomoc z Prostějova. Po příjezdu výjezdové skupiny na pracoviště došlo k ošetření pacientky, která po poražení dobytkem utrpěla zhmoždění ramene. Poranění doprovázela i nevolnost společně s bolestmi hlavy a krční páteře,“ uvedla mluvčí záchranky Lucie Urbanová s tím, že záchranáři proto imobilizovali pacientce páteř krčním límcem a zajistili žilní vstup k nutné aplikaci léků a infúzních roztoků.

Město se vzdá pohledávky za jatka

ilustrační foto

 

Rada města Prostějova doporučila Zastupitelstvu vzdát se práva na pohledávky vůči společnosti Masna Kroměříž, a.s., se sídlem Kroměříž, Hulínská 2286, spočívající v nedoplatku nájemného ve výši 1.320.339 Kč s příslušenstvím a v náhradě škody výši 108.387,10 Kč s příslušenstvím. Zároveň Rada doporučila Zastupitelstvu souhlasit se zpětvzetím žaloby podané u Okresního soudu v Kroměříži o zaplacení nedoplatku nájemného a se zpětvzetím návrhu na vydání platebního rozkazu o náhradu škody s tím, že řízení budou zastavena.

Důvodem je rozhodnutí Krajského soudu v Brně o zrušení konkurzního řízení na tuto společnost. Úpadci nezůstal žádný majetek a dojde k výmazu společnosti Masna Kroměříž, a.s., z obchodního rejstříku.