Josef Franc

Josef Franc zve na výstavu Moravské Toskánsko. Do Drahanovic

ilustrační foto plakát

Černá věž v Drahanovicích bude od 2. dubna do 19. června hostit výstavu fotografií známého prostějovského fotografa Josefa France. Tentokrát návštěvníky provede Moravským Toskánskem.

"Za těmito snímky jsem se během roku vydával pěšky s fotoaparátem u pasu toulat krajinou, nepříliš vzdálenou od Prostějova a přeci tak bizarní. Silně zvlněná malebná krajina s dlouhými pásy hnědých či zelených polí, táhnoucích se až k obzoru, různorodě do sebe graficky zakomponovaných, doplněných tu malým remízkem, stromem či kapličkou, se rozkládá mezi Mořicemi, Litenčicemi a Kyjovem. Kyjovské pahorkatině, jak je geograficky oblast pojmenovaná, se však nejen mezi fotografy říká Moravské Toskánsko pro její podobu a atmosféru podobnou právě italskému Toskánsku.

Josef Franc představil své umění v historické Černé věži!

Foto Josef Franc

Prezentaci svých fotografií krás přírody Srbska uvedl tentokrát prostějovský fotograf Josef Franc v historické Černé věži Drahanovice.

Jak v úvodu vernisáže připomněl starosta Drahanovic pan Ivo Richter, je to již třetí autorská výstava Josefa France v Černé věži a obec má zájem na oboustranné spolupráci. Součástí vernisáže byla i videoprezentace, kterou Josef Franc přiblížil divákům krásy a zajímavosti Srbska, země, která mu učarovala a již pátým rokem se sem několikrát do roka vrací, aby poznal další její oblasti a přírodní zajímavosti.

Vyrazte na Černou věž! Bude hostit Romantickou krajinu Srbska!

ilustrační foto plakát

Josef Franc, prostějovský kriminalista a fotograf, pořádá v Černé věži v Drahanovicích výstavu svých fotografií s názvem Romantická krajina Srbska.

Vernisáž s prezentací cest po Srbsku proběhne v sobotu sedmého dubna od patnácti hodin. "Návštěvníkům nabídnu i pravou srbskou rakiji", zve s úsměvem Franc.

Výstava potrvá od prvního dubna do sedmadvacátého května. (red)

Josef Franc zve na Fotografické ohlédnutí

ilustrační foto pozvánka

Známý prostějovský fotograf Josef Franc umístil svoji novou výstavu Fotografická ohlédnutí do prostor kavárny Gallery Dvořák v prostějovském zámku.

"Vystavil jsem tu několik svých "srdečních fotografií", které se úspěšně umístily v několika českých i zahraničních fotosoutěžích," kometuje výstavu autor.

K vidění je denně až do 2. ledna 2018. (red)

Josef Franc zve na Fotografické ohlédnutí

ilustrační foto

Známý prostějovský fotograf Josef Franc umístil svoji novou výstavu Fotografická ohlédnutí do prostor kavárny Gallery Dvořák v prostějovském zámku.

"Vystavil jsem tu několik svých "srdečních fotografií", které se úspěšně umístily v několika českých i zahraničních fotosoutěžích," kometuje výstavu autor.

K vidění je denně až do 2. ledna 2018. (red)

 

V Kostelci se uskuteční Mezinárodní policejní turnaj v sálové kopané

ilustrační foto plakát

V sobotu 14. října od osmi hodin se v tělocvičně Základní a mateřské školy Kostelec na Hané uskuteční mezinárodní policejní turnaj v sálové kopané. Pořádá  ho Sportovní klub policie Moravan Prostějov, z.s., ve spolupráci s Nadací policistů a hasičů a zúčastní se ho mužstva policistů z ČR, Slovenska, Polska a Srbska.

V průběhu turnaje bude probíhat dobročinná sbírka ve prospěch Nadace policistů a hasičů, jejíž výtěžek bude předán jejímu řediteli Vladimíru Šuterovi. Hlavním mottem turnaje je pomoc rodinám policistů a hasičů, kteří zahynuli při výkonu své služby a současně pro bývalé policisty a hasiče, těžce tělesně postižené následkem zranění, utrpěného v přímé souvislosti s výkonem služby.

Fotografii Prostějovana Josefa France ocenili zlatou medailí v Turecku!

Foto Josef Franc

Prostějovské novinky pravidelně informují o fotografických výstavách, zaměřených na krásy a zajímavosti přírody, které ze svých toulek připravuje známý prostějovský cestovatel a fotograf Josef Franc. Ten je při své profesi kriminalistického technika často nucen fotografovat a ohledávat místa a věci, které nejsou nikterak příjemné a pozitivní, a proto se pro něj příroda a fotografování jejích krás stalo důležitým koníčkem k relaxaci. 

Jak sám říká, nedělá fotografování jako umění, avšak snaží se nádherné okamžiky, které při svých toulkách přírodou vnímá, "fotograficky uchopit" a ukázat i dalším lidem. A protože se nebojí se svými fotografickými úlovky popasovat s ostatními fotografy, pravidelně se účastní i fotografických soutěží jak doma, tak v zahraničí. Po několika úspěšných umístěních svých fotografií jak v ČR, na Slovensku, v Rakousku a vloni v Srbsku, se letos v lednu zúčastnil mezinárodní fotografické soutěže DEFSAD Forum Camlik 1. INTERNATIONAL PHOTOGRAPHY EXHIBITION v Turecku.

Francova Stopiča Pečina k vidění v Atriu!

foto archiv Josef Franc

Prostějovský fotograf Josef Franc právě připravil ve stylových prostorách restaurace Atrium v Prostějově svoji novou fotografickou výstavu, nazvanou STOPIČA PEČINA - KOUZELNÉ PODZEMÍ.

Jak již název napovídá, svoje fotografické záběry nelovil prostějovský cestovatel a fotograf tentokrát na horách ani v krajině, avšak vydal se za nimi do podzemí. "Při svých putováních po Srbsku, jež je mojí srdeční krajinou, jsem v oblasti Zlatiboru narazil na velice zajímavou jeskyni Stopiča pečina", přibližuje nám Josef Franc objekt svého fotografického zájmu. "Jeskyně Stopiča pečina se nachází na severovýchodní straně planiny Zlatiboru, mezi obcemi Rožanstvo a Trnava, 19 km od turistického centra Zlatibor.

Restaurace ATRIUM zve na novou fotografickou výstavu JOSEF FRANC MORAVSKÉ TOSKÁNSKO

Foto Josef Franc

Tentokrát se Josef Franc na jaře vydal pěšky s fotoaparátem u pasu toulat krajinou, nepříliš vzdálenou od Prostějova a přeci tak bizarní.   

Silně zvlněná malebná krajina s dlouhými pásy hnědých či zelených polí, táhnoucích se až k obzoru, různorodě do sebe graficky zakomponovaných, doplněných tu malým remízkem, stromem či kapličkou, se rozkládá mezi Mořicemi, Litenčicemi a Kyjovem. Litenčická pahorkatina, jak je geograficky oblast pojmenovaná, se však nejen mezi fotografy říká Moravské Toskánsko pro její podobu a atmosféru podobnou právě italskému Toskánsku. 

Co říkáte, líbí? (red)

Prostějovští policisté se zúčastnili již II. ročníku IPA pochodu v Hranicích

Foto Josef Franc

Skupina prostějovských policistů, kteří se ve svém volnu sdružují v mezinárodní policejní asociaci – International Police Association, územní skupina 223 Prostějov a Sportovním klubu policie Moravan Prostějov se pravidelně účastní pěších dálkových pochodů.

V sobotu 11. června úspěšně absolvovali již II. ročník IPA pochodu v Hranicích, pořádaného územní skupinou IPA 206. Pořadatelé se zhostili svého úkolu na jedničku a připravili opravdu velice hezkou akci. Policejní pochodová jednotka z Prostějova úspěšně zvládla trasu 28 km, vedenou příjemnou krajinou Moravské brány a v pohodě dorazila do cíle. Pochodu se společně zúčastnili i kolegové a přátelé z partnerské IPA Prijepolje v Srbsku, kteří kvůli účasti na pochodu vážili přes tisíc kilometrů dlouhou cestu a domů si za úspěšné absolvování odvezli medaile české sekce IPA. (red)