kandidáti

V Olomouckém kraji jsou volební kandidátky podány. Je jich dvacet

ilustrační foto

V Olomouckém kraji podala pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky kandidátní listiny dvacítka politických stran, hnutí a koalic. Níže přinášíme jejich kompletní přehled.

Z Prostějovska by se o křeslo ve Sněmovně měli z vládních stran ucházet například exhejtman Ladislav Oklešťek a předseda stranických poslanců Jaromír Faltýnek za ANO či bývalý náměstek hejtmana Ladislav Hynek, který povede celokrajskou kandidátku ČSSD. Krajské lídry z okresu by měly mít i další vládnímu táboru blízké strany: komunisty povede okresní tajemník KSČM Ludvík Šulda ze Seloutek a SPD poslanec Radim Fiala.

Pro volby do zastupitelstva kraje podalo zatím kandidátku pět stran. Nechybí Prostějované

ilustrační foto

Podle informací krajského úřadu kandidátní listinu dosud podala koalice ČSSD a Patrioti Olomouckého kraje, hnutí ANO 2011, Občanská demokratická strana, ROZUMNÍ – Petr Hannig – za spravedlnost a životní jistoty a hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).

Lídrem ČSSD a Patriotů Olomouckého kraje je současný náměstek hejtmana Jiří Zemánek. V hnutí ANO se bude pokoušet obhájit funkci hejtmana Ladislav Okleštěk a na kandidátce bude prostějovský primátor František Jura.

Ze současného vedení kraje kandiduje také hejtmanův náměstek Dalibor Horák, který je lídrem ODS. Prostějovsko bude na „modré“ kandidátce zastupovat například náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Kandidátní listinu podala také strana Rozumní a rovněž hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) v čele s poslancem Radimem Fialou.