Pro volby do zastupitelstva kraje podalo zatím kandidátku pět stran. Nechybí Prostějované

Pro volby do zastupitelstva kraje podalo zatím kandidátku pět stran. Nechybí Prostějované
ilustrační foto

Podle informací krajského úřadu kandidátní listinu dosud podala koalice ČSSD a Patrioti Olomouckého kraje, hnutí ANO 2011, Občanská demokratická strana, ROZUMNÍ – Petr Hannig – za spravedlnost a životní jistoty a hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).

Lídrem ČSSD a Patriotů Olomouckého kraje je současný náměstek hejtmana Jiří Zemánek. V hnutí ANO se bude pokoušet obhájit funkci hejtmana Ladislav Okleštěk a na kandidátce bude prostějovský primátor František Jura.

Ze současného vedení kraje kandiduje také hejtmanův náměstek Dalibor Horák, který je lídrem ODS. Prostějovsko bude na „modré“ kandidátce zastupovat například náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Kandidátní listinu podala také strana Rozumní a rovněž hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) v čele s poslancem Radimem Fialou.

O hlasy voličů by měly usilovat také další strany a koalice, které ohlásily svou účast v krajských volbách, kandidátní listinu však k dnešnímu dni ještě nepodaly. Lídrem společné kandidátky hnutí STAN a Pirátů by měl být olomoucký zastupitel a ředitel Správy kolejí a menz Univerzity Palackého Josef Suchánek.

Lídrem společné pravo-levé kandidátky Spojenci – Koalice pro Olomoucký kraj, kterou uzavřeli KDU-ČSL, TOP 09, Zelení a ProOlomouc, se stal předseda lidovců a poslanec Marian Jurečka.

KSČM již dříve oznámila, že ve volbách ji povede člen krajského zastupitelstva a bývalý hejtmanův náměstek Michal Symerský. (ber)

Poslat nový komentář