kontrla

Ve vinotéce to žilo. Po policejní hodině

ilustrační foto Městská policie

Minulou sobotu před půl jedenáctou večer vyjížděli prostějovští strážníci prověřit oznámení, že ve vinotéce v blízkosti centra města hraje hudba a pravděpodobně je otevřeno.

Vyslaná hlídka zjistila uvnitř provozovny tři osoby. Jednalo se o obsluhu a dva hosty. Personál byl vyzván k ukončení provozu a zákazníci upozorněni na platnost krizových opatření. Stále platí zákaz přítomnosti veřejnosti uvnitř provozoven, zákaz volného pohybu osob na celém území České republiky v době od 21:00 do 04:59 hodin. Prodej je povolen u takových typů provozoven jen přes výdejové okénko. „Všichni zúčastnění byli poučení, z jakého přestupkového jednání jsou podezřelí. Událost byla zadokumentována a oznámena správnímu orgánu k projednání," doplnil strážník Petr Zapletal. (red)

Překročil rychlost. Osmnáctiletý řidič jízdu pod vlivem drog popřel

ilustrační foto Policie ČR

V neděli 6. prosince dopoledne policisté zastavili řidiče vozidla Škoda Felicia v Prostějově na Brněnské ulici z důvodu překročení rychlosti.

Osmnáctiletý řidič se při kontrole podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Dále se podrobil testu na přítomnost jiných návykových látek s pozitivním zjištěním na amfetaminy / metamfetaminy. Mladý muž s pozitivním výsledkem nesouhlasil a uvedl, že nikdy žádné návykové látky neužil. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. Zároveň mu sdělili, že mu byla naměřena rychlost 66 km/h v obci s maximální povolenou rychlostí 50 km/h.