zákaz vycházení

Noční vycházkou na sebe upoutal pozornost

ilustrační foto ber

V pondělí o půl třetí ráno vyjížděla hlídka prostějovských strážníků prověřit oznámení na ulici Moravská. Zde se měl pohybovat muž s kšiltovkou, který kouří a přitom nahlíží do zaparkovaných vozidel a okolních domů.

Strážníci v nahlášené lokalitě nalezli procházejícího se muže, který odpovídal uvedenému popisu. Ten byl vyzván k podání vysvětlení, z jakého důvodu se nachází v danou hodinu mimo své bydliště. Hlídce sdělil, že se pouze prochází. Byl upozorněn na platný zákaz nočního vycházení v době od 21hodin do 04:59 hodin. „Provedenou kontrolou míst, kde se dotyčný procházel, nebylo zjištěno žádné poškození nebo jiné protiprávní jednání týkající se majetkového charakteru.

Ve vinotéce to žilo. Po policejní hodině

ilustrační foto Městská policie

Minulou sobotu před půl jedenáctou večer vyjížděli prostějovští strážníci prověřit oznámení, že ve vinotéce v blízkosti centra města hraje hudba a pravděpodobně je otevřeno.

Vyslaná hlídka zjistila uvnitř provozovny tři osoby. Jednalo se o obsluhu a dva hosty. Personál byl vyzván k ukončení provozu a zákazníci upozorněni na platnost krizových opatření. Stále platí zákaz přítomnosti veřejnosti uvnitř provozoven, zákaz volného pohybu osob na celém území České republiky v době od 21:00 do 04:59 hodin. Prodej je povolen u takových typů provozoven jen přes výdejové okénko. „Všichni zúčastnění byli poučení, z jakého přestupkového jednání jsou podezřelí. Událost byla zadokumentována a oznámena správnímu orgánu k projednání," doplnil strážník Petr Zapletal. (red)

Kamery odhalily procházku po zákazu vycházení

ilustrační foto ber

Ve středu před dvaadvacátou hodinou byla zjištěna pomocí městského kamerového systému pohybující se dvojice v centru města Prostějova. Do místa byla vyslána hlídka. 

Ta dostihla dvě osoby na Přikrylově náměstí. Jednalo se o muže ve věku šestadvacet let, druhý z dvojice byl o rok mladší. "Při vysvětlení oba jednomyslně uvedli, že byli u kamaráda na návštěvě a momentálně se vracejí domů. Věděli i o porušení zákazu vycházení ve večerních hodinách. Na místě však odmítli se strážníky přestupkové jednání vyřešit. Své chování budou vysvětlovat u příslušného správního orgánu," uvedl strážník Petr Zapletal. (zpráva MP)

Během prvního nouzového stavu kradl. Během druhého porušil zákaz vycházení

ilustrační foto Policie ČR

Ve středu 28. listopadu 2020 po druhé hodině v noci zahlédli policisté oddělení hlídkové služby ve Svatoplukově ulici v Prostějově neosvětleného cyklistu jedoucího po chodníku. Pro toto jednání muže podezírali z několika přestupků, včetně porušení zákazu nočního vycházení.

"Když policisté muže pokynem ze služebního vozidla chtěli zastavit, ten neuposlechl a pokusil se jim ujet. Přes opakované výzvy policistů muž stále ujížděl, a to až do ulice U Kalicha, kde ve slepé ulici už dál pokračovat nemohl, proto sesedl z kola a pokusil se utéct. Při tom však byl policisty dostižen a zadržen. Kromě výše uvedených problémů se po zadržení muži ke škodě přičetlo, že měl pozitivní test na pervitin, a že u něho policisté nalezli předměty, které mohly sloužit k trestné činnosti.