vinotéka

Ve vinotéce to žilo. Po policejní hodině

ilustrační foto Městská policie

Minulou sobotu před půl jedenáctou večer vyjížděli prostějovští strážníci prověřit oznámení, že ve vinotéce v blízkosti centra města hraje hudba a pravděpodobně je otevřeno.

Vyslaná hlídka zjistila uvnitř provozovny tři osoby. Jednalo se o obsluhu a dva hosty. Personál byl vyzván k ukončení provozu a zákazníci upozorněni na platnost krizových opatření. Stále platí zákaz přítomnosti veřejnosti uvnitř provozoven, zákaz volného pohybu osob na celém území České republiky v době od 21:00 do 04:59 hodin. Prodej je povolen u takových typů provozoven jen přes výdejové okénko. „Všichni zúčastnění byli poučení, z jakého přestupkového jednání jsou podezřelí. Událost byla zadokumentována a oznámena správnímu orgánu k projednání," doplnil strážník Petr Zapletal. (red)

Na svařák? I do Vinotéky Michálek!

ilustrační foto ber

Je tu sychravé období a tedy kalíšek dobrého, horkého vína nemůže uškodit. Recept na svůj vlastní svařáček má asi úplně každý. Víno, skořice, hřebíček, cukr, citron, někdo říká i voda, někdo ingredience míchá přímo s vínem. Zásadní je však víno.

"V žádném případě si svařák nevychutnáte, použijete-li krabicové nebo nějaké druhořadé víno. V lepším případě zjistíte, že vás víno zahřálo asi stejně jako káva nebo čaj, v horším případě vás ráno čeká bolest hlavy. Na svařák tedy volte víno lepší kvality a třeba i víno s obsahem alkoholu více než jedenáct procent. Koření, citron, případně cukr nemá výrazně měnit chuť svařeného vína, ale spíše ji podtrhnout," říká Michal Michálek ze Sudových vín ve Vrahovické ulici v Prostějově.

Kdo první zaslal správnou odpověď v soutěži o svatomartinské víno?

ilustrační foto ber

Svatý Martin se blíží mílovými kroky a ke každé správně upečené svatomartinské huse určitě patří i doušek dobrého svatomartinského vína. S Prostějovskými novinkami jste soutěžili rovnou o dvě lahve dle vlastního výběru. Svatomartinské víno se totiž otevírá už 11.11. v 11 hodin. 

Kdo z vás soutěžících byl nejen nejrychlejší, ale zaslal i správnou odpověď? Výherkyní dvou lahví svatomartinského se stala paní Lenka Hanousková. Gratulujeme! (red)

Blesková soutěž s vinotékou Michal Michálek. Soutěžte o svatomartinské víno!

ilustrační foto

Svatý Martin se blíží mílovými kroky a ke každé správně upečené svatomartinské huse určitě patří i doušek dobrého svatomartinského vína. Máte zájem vyhrát rovnou dvě lahve dle vlastního výběru? Svatomartinské víno se otevírá už 11.11. v 11 hodin. 

Otázka vinotéky Michálek ale zní: Do kdy doporučují vinaři nejdéle konzumovat svatomartinská vína?

První z vás, kdo zašle správnou odpověď ještě dnes, ve čtvrtek 10. listopadu 2016 do 17 hodin na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz, vyhrává dvě lahve svatomartinského vína, které si může vybrat ve vinotéce Michal Michálek, Vrahovická 61, Prostějov.  Odpověď označte v předmětu VINOTÉKA. (red)

Kdo si odnese výhru z vinotéky?!

ilustrační foto ber

PvNovinky před časem přinesly rozhovor s provozovatelem vinotéky ve Vrahovicích Michalem Michálkem. Vzápětí jsme uveřejnili soutěž, ve které jste mohli vyhrát a z vinotéky si odnést dobrý mok. Kdo je tedy tím šťastlivcem?

Výhru v podobě dobrého vína v hodnotě tří set korun si odnese pan Pavel Němec. Gratulujeme! (red)

Soutěžte o výhru ve vinotéce!

ilustrační foto ber

PvNovinky před časem přinesly rozhovor s provozovatelem vinotéky ve Vrahovicích Michalem Michálkem. Nyní si můžete zasoutěžit a z vinotéky si odnést dobrý mok.

Soutěžní otázka zní – Víte, proč je Tramín červený bílý? Odpověď označenou v Předmětu SOUTĚŽ VINOTÉKA zašlete do pátku 23. září na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz. Nápovědu najdete na pvnovinky.cz, http://vrahovicka-vinoteka-cz.webnode.cz/ nebo https://www.facebook.com/Vrahovicka.Vinoteka/.

Nejlepší víno je to, které vám chutná, říká Michal Michálek

Foto ber

Kdo by si nepamatoval slavný verš z Nerudovy Romance o Karlu IV. - To víno má svůj zvláštní ráz, zprv trpké, ale milé zas. Máme rádi víno bílé, červené, růžové, šumivé, nepohrdneme ani střikem. Kolik lidí, tolik názorů a kolik odborníků na víno, tolik odborných stanovisek. Provozovateli vinotéky ve Vrahovicích, Michalu Michálkovi, jsme položili několik otázek. Čtěte pozorně, čeká vás totiž soutěž!

Jaké víno je nejlepší?