krádež

Jednašedesátiletá žena okradena

ilustrační foto PČR

 

Během nákupu přišla o svoji peněženku 61letá žena z Prostějovska. Žena v sobotu 11. července dopoledne nakupovala v prostějovském supermarketu. 

V nestřeženém okamžiku jí neznámý pachatel odcizil odloženou peněženku i s finanční hotovostí 8.500 Kč, platebními kartami, osobními doklady a doklady od vozidla.

"Tímto žádáme všechny občany, aby si při nakupování neodkládali své věci do nákupního vozíku. Toho, že vozík nemáte stále pod dohledem, velmi často využívají zloději, pro které jsou odložené věci velikým lákadlem a snadným cílem", informuje Tereza Neubauerová z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. (red)

 

Mědi neodolal

ilustrační foto internet

 

Policisté z obvodního oddělení Prostějov 1 sdělili devětadvacetiletému muži z Prostějova podezření ze spáchání přečinu krádež a poškození cizí věci. Hrozí mu dvouleté vězení.

Takového jednání se měl dopustit tím, že 9. dubna tohoto roku krátce po půlnoci z venkovní jednotky klimatizace umístěné na budově v Plumlovské ulici v Prostějově vytrhl a odcizil 1 metr měděného potrubí. Při činu na klimatizační jednotce způsobil další škodu ve výši 5 230 korun.

Dalšího činu se měl dopustit 8. května tohoto roku ve stejném čase, kdy na náměstí T. G. Masaryka, po vniknutí na uzavřený pozemek radnice, odcizil téměř tři metry měděného okapového svodu.

Drogerie přišla za šest minut o zboží za 12 tisíc korun

ilustrační foto

 

Ve čtvrtek 9. července, krátce před polednem, vstoupily do prodejny drogerie v centru města Prostějov dvě ženy. Odnesly si bez placení lup za 12 tisíc.

"V prodejně během šesti minut měly přemístit do svých kabelek celkem 47 kusů drogistického zboží, které poté pronesly kolem pokladen bez zaplacení," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Dosud neznámé pachatelky tímto svým jednáním způsobily poškozené společnosti škodu ve výši 11 995 korun. (red)

Ztratilo se kolo! Informace vedoucí k nálezu budou odměněny!

Foto Markéta Mikešová

 

Kromě krásných fotografií Hané nám do zpráv připutovala zpráva i z jiného soudku. Z dvorního traktu jednoho z domů bylo ukradeno kolo! 

"Obracím se s prosbou o uveřejnění fotografie - toto kolo bylo odcizeno 7.7. na ul. Dvořákova, Prostějov (z dvorního traktu domu). Informace vedoucí k nálezu kola, případně vrácení kola bude odměněno!", píše ve své zprávě Markéta Mikešová.

Nezahlédli jste je? Pokud ano, obraťte se přímo na ni na její FB stránce. (red)

Z lupu se dlouho neradoval

ilustrační foto

 

Devětadvacetiletý muž z Konicka se dne 13. června tohoto roku na Hlavním vlakovém nádraží v Prostějově zmocnil pánské tašky s hotovostí 1360 korun, dvěma platebními kartami, osobními doklady a mobilním telefonem. Chytil jej ale majitel.

"Taška byla volně odložená na sedadle v odstavené motorové lokomotivě. Muž s taškou odešel do jiné části lokomotivy, kde ji prohledával. Při této činnosti byl vyrušen sedmapadesátiletým majitelem tašky, který mu ji odebral," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. V současné době je proti pachateli vedeno zkrácené přípravné řízení pro přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. (red)

Z klenotnictví na náměstí si odnesl tučný lup. Za půl milionu!

ilustrační foto

 

Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 23. 6. do 24. 6. 2015 po vytvoření otvoru ve zdi vnikl do prostoru toalet prodejny s klenoty, která se nachází na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově.

Z toalety se dostal do prodejní místnosti, kde z vitrín a kazetových plat odcizil šperky, klenoty a hodinky různých značek. "Předběžná škoda byla vyčíslena na částku kolem 500 000 Kč," informoval policejní mluvčí Josef Bednařík. V současné době kriminalisté na případu intenzivně pracují. (red)

Jeden z cikánských lupičů propadl střechou, zlomil si nohy!

ilustrační foto

 

V pondělí krátce po druhé hodině v noci došlo k vloupání do trafiky v Brněnské ulici v Prostějově. Dva pachatelé zde odcizili a měli připravené k odnesení cigarety různých značek. Jenže lup se zase tak nepovedl. Byli vyrušeni a pokusili se o útěk. Jeden z lupičů přitom propadl střechou a zlomil si nohy. Oba pachatele policisté dopadli.

"Dva zhruba 40letí cikáni se do baráku dostali hlavním vchodem. Museli mít vytipované, že zde nikdo nebydlí a tak nebudou rušeni. Z chodby se dostali do skladu trafiky, kde si nachystali cigarety. Jenže byli vyrušeni a pokusili se o útěk," popsala redakci jedna z žen, která v domě pracuje. Muži podle ní vyskočili z okna, které je zhruba v prvním poschodí a zřejmě chtěli utéct po střeše venkovního posezení hospody, která sídlí v přízemí. "Jenže střecha to nevydržela a propadla se s nimi. Jeden z nich si zlomil nohy," dodala žena, která si nepřála být jmenována.

Vloupal se do budovy. Odcizil nainstalované trubky

ilustrační foto internet

 

Dosud neznámý pachatel se v době od 3. do 11. června vloupal do v současné době nevyužívané administrativní budovy v areálu firmy v ulici Močidýlka v Prostějově.

Přes rozbitou skleněnou výplň okna pachatel vnikl do budovy, kde potom násilně otevřel uzamčené dveře mezi kancelářemi. "Tím si umožnil pohyb po celé budově a následně v ní odcizil téměř 90 metrů nainstalovaných rozvodů měděných trubek," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že přesná výše škody nebyla zatím stanovena. (red)

Zmizela šestisetkilová svářečka

ilustrační foto

 

580 kilogramů vážící svářecí agregát MA 315, volně postavený v areálu firmy v Brněnské ulici, odcizil od soboty 6. června do pondělí 8. června dosud neznámý pachatel. 

Majiteli přístroje tak způsobil škodu ve výši 20 tisíc korun. "Za přečin krádež mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta, zákaz činnosti nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Pozor na koupání. Může se prodražit!, varují policisté

ilustrační foto Náklo

 

V souvislosti s letním počasím přinášejí varování i policisté. Neberte si k vodě nic cenného, zlodějům totiž poskytujete čas a příležitost k lupu. Přesvědčili se o tom hned dva návštěvníci koupališť.

V sobotu v odpoledních hodinách při pobytu na pláži v pískovně Náklo přišla o mobilní telefon devatenáctiletá žena z obce na Olomoucku. „Mobil značky Samsung Galaxy v hodnotě za necelých 10 tisíc korun, který měla v bezprostřední blízkosti, zmizel v krátkém nestřeženém okamžiku,“ upozornila mluvčí policie Marie Štrbáková. Za přečin krádež hrozí zloději trest odnětí svobody až na dvě léta.