krádež

Stroje bez nafty

ilustrační foto

 

Trestného činu Krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 16. 3. do 17. 3. 2015 vnikl do areálu zemědělského družstva v obci Pavlovice u Kojetína.

"Poškodil víčka u palivových nádrží dvou traktorů a kombajnů, ze kterých následně odcizil celkem 280 litrů motorové nafty," uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík s tím, že pachatel způsobil škodu kolem 9000 Kč. (red)

Zlodějská příprava na jaro

ilustrační foto

Nezvaný host navštívil v noci z pátku na sobotu prostějovské zahradnictví na Brněnské ulici.

Zloděj se zřejmě chtěl připravit na jarní úpravu své zahrádky, protože si "bez placení" odnesl hned dvanáct cypřišů a dokonce 79 kusů konifer. Podle policiejní mluvčí Marty Vlachové způsobil zlofěj společnosti škodu za více jak 10 tisíc korun. (red) 

V obchodních domech se kradlo. Strážníci měli pohotovost

ilustrační foto PČR

 

Hned k několika drobným krádežím vyjížděli strážníci 9. března. Zlodějům ale přijdou draho.

Po poledni nahlásil pracovník ochranky na linku 156 drobnou krádež v obchodním domě v Konečné ulici. Zákazník odcizil vrták a těsnění v hodnotě 59 Kč. Při pokusu o zadržení ochrankou se dal na útěk, nasedl do vozidla a ujel. Nyní po něm pátrají policisté.

Zmizela bunda, klíče i auto

ilustrační foto

 

Dvou různých trestných činů na dvou místech na Prostějovsku se dopustili neznámí pachatelé.

Trestného činu Krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který dne 12. 3. 2015 v odpoledních hodinách na ulici Sebastiniho v Držovicích po rozbití okna na straně řidiče vnikl do odstaveného vozidla BMW. "Z automobilu odcizil pánskou koženou bundu a svazek klíčů. Celkově majiteli způsobil škodu kolem 20000 Kč", popsal první případ krádeže Josef Bednařík z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

Sousedku podezíral z ukradení sedačky, strážníci ženu zkontaktovali

ilustrační foto internet

 

Odcizení staré nepoužívané sedací soupravy, kterou měl uloženou ve společných sklepních prostorách panelového domu, nahlásil strážníkům jeden Prostějovan. Podezření měl na sousedku.

Hlídka ženu zkontaktovala, ta ale odcizení popřela. Oznamovatel si otoman prohlédl a uznal, že se nejedná o jeho majetek. "Protože pachatel je v tomto případě neznámý, má poškozený možnost podat oznámení na Policii ČR," informovala strážník Jana Adámková. (red)

Včera před nemocnicí zmizel autobus! Přijdu včas vyzývá ke spolupráci!

Foto Přijdu včas

 

Občanské sdružení přijdu včas v nedávné době instalovalo další hodiny s hlásičem, a to v blízkosti prostějovské nemocnice. Autobus, který je součástí konstrukce, ovšem zmizel.

"Milí čtenáři, naše sdružení vás žádá o pomoc. Včera byla nahlášena krádež speciálního modelu autobusu na našem bezpečnostním stojanu u nové nemocnice. Jelikož jeho hodnota přesahuje částku 5000,- Kč, krádeží se zabývá policie ČR. Neviděli jste, jak se událost stala? Věříme, že s vaší pomocí se nám podaří odhalit pachatele a děkujeme za Vaši podporu", prosí o pomoc Jana Kostelníková, předsedkyně sdružení Přijdu včas. (red)

V Žeranovské zůstali bez elektronického připojení!

ilustrační foto wikipedia.org

 

Trestného činu Poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který se vloupal do domu v Žeranovské ulice.

Trestného činu Poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 1. 1. do 3. 3. 2015 ve společné sklepní kóji domu na ulici Žeranovské v Prostějově vytrhl a odcizil z nástěnného optického boxu sedm zapojených plastových kazet od připojení k internetu a kabelové televizi. Svým jednáním tak způsobil škodu kolem 40000 Kč. (red)

Naftoví upíři opět v akci

ilustrační foto PČR

 

Trestného činu Krádeže vloupáním se dopustili neznámí pachatelé, kteří v době od 1. do 2. 3. vykradli farmy ve Vitčicích a Vrchoslavicích.

"Zloděj po vypáčení vstupních dveří vnikl do objektu farmy ve Vitčicích. Odcizil různé ruční nářadí a 80 litrů motorové nafty z odstaveného traktoru," konstatoval policejní mluvčí Josef Bednařík. Dále z farmy veVrchoslavicích odcizil startovací elektrický vozík a z pracovních strojů celkem 95 litrů motorové nafty. Celkově způsobil škodu přes 21100 Kč. (red)

Sběrny už nesmí vykupovat kov za hotové!

ilustrační foto PČR

 

Za kovový šrot už lidé od pondělka nebudou ve sběrnách dostávat hotovost. V neděli začala platit vyhláška ministerstva životního prostředí, která nařizuje jen bezhotovostní způsob platby. Jde o jedno z opatření, které má zabránit krádežím kovů.

Ministerstvo doporučilo sběrnám, aby jako bezhotovostní formu platby používaly převod na účet nebo poštovní poukázku. Lidé, kteří přinášejí kovošrot do sběren, by se tak museli prokázat občanským průkazem nebo bankovním účtem. Než začne platit novela zákona o odpadech, jejíž návrh v pondělí schválila vláda, ale mohou výkupci vyhlášku obcházet například tím, že budou platit za kovošrot stravenkami. Až v novele totiž ministerstvo jasně definuje, co bezhotovostní platba znamená. "Zjištoval jsem u občanů, mají-li účet.

Z domu v Sokolské odcizil 84 tisíc!

ilustrační foto

 

Trestných činů Krádeže vloupáním a Porušování domovní svobody se dopustil neznámý pachatel, který dne 25. 2. 2015 ve večerních hodinách po rozbití okna vnikl do rodinného domu na ulici Sokolské v Prostějově. 

"Objekt prohledal a ze skříně odcizil papírovou obálku s finanční hotovostí ve výši 84000 Kč. Celkově způsobil škodu kolem 87000 Kč," uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík. (red)