krádež

V Držovicích se kradlo. Policisté hledají zloděje nářadí!

Foto PČR

 

Policisté ÚO Prostějov, obvodního oddělení Prostějov 1, se obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při objasnění krádeže věcí v prodejně na ulici Sebastiniho v Držovicích.

17. dubna letošního roku krátce před desátou hodinou dopoledne odcizil dosud neznámý muž z prodejny se stavebním materiálem na ulici Sebastiniho v Držovicích vystavené nářadí - kleště zn. Minimulti Tool, přímočarou pilu zn. Dewalt a tři řezné kotouče. „Tyto věci si měl uschovat do kalhot a projít s nimi přes pokladnu, aniž by je zaplatil. Škoda odcizením byla vyčíslena na 6 539 korun,“ přidala informaci policejní mluvčí Irena Urbánková.

Vykradená pokladna z obchodu v Plumlovské se válela v ulici Hliníky

ilustrační foto

 

V noci ze 4. 5 na 5. 5. 2015 došlo ke vloupání do jedné z prodejen na ulici Plumlovské v Prostějově. Zatím neznámý pachatel do prodejny vnikl po poškození dveří a odcizil z ní pokladnu se 2 800 korunami. 

"Pokladna, ale již prázdná, byla později nalezena odložená na ulici Hliníky. Celková škoda odcizením a poškozením byla vyčíslena na 13 800 korun. V případě zjištění pachatele mu za přečin krádež hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Policisté na případu intenzivně pracují a po pachateli pátrají", uvedla Irena Urbánková, tisková mluvčí policie Olomouckého kraje. (red) 

Ve sklepě se napakoval

ilustrační foto

 

Škodu za více než 67 000 korun způsobil dosud neznámý pachatel, který se v čase od 2. 5. 2015 do 4. 5. 2015 vloupal do sklepa v domě na Žižkově náměstí v Prostějově. 

"Z něj odcizil čtyři pánská trekkingová jízdní kola, tři značky MONGOOSE a jedno značky MERIDA, čtyři lankové zámky, pánskou mikinu, dvě větrovky, dvě peněženky s penězi a také drobné cyklonářadí. Na cestu si vzal i visací zámek ze vstupních dveří do sklepa. Majiteli způsobil škodu za 67 300 korun," informovala policejní mluvčí Irena Urbánková. V případě zjištění pachatele mu za přečiny krádež a porušování domovní svobody a vzhledem k výši způsobené škody hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. (red)

Ukradl lahve alkoholu, ochranka ho zahlédla. Strážníci jej našli v sadech

ilustrační foto MP

 

V odpoledních hodinách si pracovník ostrahy všiml zákazníka, který odcizil dvě lahve alkoholu v hodnotě 880 Kč. Zadržet se mu ho ale nepovedlo. Přivolané hlídce muže popsal. Strážníkům se ho podařilo nalézt ve Smetanových sadech.

„Při společném návratu do nákupního střediska se dotyčný začal k hlídce chovat agresivně. Situace se vyhrotila natolik, že mu byla přiložena pouta a po té následoval jeho převoz na služebnu Policie ČR ke zjištění totožnosti,“ uvedla strážník Jana Adámková. Čtyřiadvacetiletý muž je podezřelý z přestupku proti majetku a přestupku proti veřejnému pořádku, neuposlechnutí výzvy úřední osoby. Celá událost byla postoupena správnímu orgánu. (red)

 

Zloděj navštívil domácnost. Odcizil hotovost třicet tisíc!

ilustrační foto

 

Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 27. 4. do 29. 4. 2015 vnikl bez použití násilí do rodinného domu v obci Pěnčín. 

Pachatel objekt prohledal a z místa odcizil finanční hotovost ve výši kolem 30000 Kč. "Dále z odložené kabelky odcizil pin i s platební kartou a klíč k bankovnímu trezoru," uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík. (red)

Zloděj vnikl do prodejny Floris na Školní i dalších dvou stánků

ilustrační foto firmy.cz

 

Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který uprostřed minulého týdne vypáčil vstupní dveře do prodejny Floris na ulici Školní v Prostějově.  Neunikly mu ani další dva stánky.

"Pachatel z pokladny odcizil finanční hotovost přes 2700 Kč, dále z prodejního pultu odcizil příruční pokladnu s hotovostí kolem 1000 Kč. Posléze přešel přes ulici Kramářskou a na náměstí T. G. M. po vypáčení výdejního okénka vnikl do dvou dřevěných prodejních stánků," popsal policejní mluvčí Josef Bednařík s tím, že zloděj zde odcizil příruční pokladnu, dva elektronické hlásiče na oxid uhelnatý, šest pepřových sprejů a šest slzotvorných prostředků. Celkově způsobil škodu přes 22500 Kč. (red)

 

Usnul na lavičce u vlakového nádraží. Byl kompletně okraden

ilustrační foto

 

Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který tuto neděli v době mezi sedmou a osmou hodinou ranní na vlakovém nádraží v Prostějově okradl spícího muže.

Osmatřicetiletý muž si sedl na lavičku a odložil si batoh vedle sebe, v ruce držel telefon. Když se probudil, zjistil, že mu někdo odcizil batoh a mobilní telefon. Celková škoda na odcizených věcech činí částku kolem 3800 korun (red) 

Policisté hledají zloděje. Neznáte ho?

Foto PČR

 

V neděli 29. března 2015 v 15.14 hodin odcizil muž dosud neznámé totožnosti v prodejním stánku nákupní galerie Šantovka v Olomouci iPhone 5C v hodnotě 10 tisíc korun. Policie žádá o pomoc občany, kteří by za pomocí získaných fotografií pomohli zjistit totožnost pachatele.

„Jedná se o muže silnější postavy, ve věku kolem 40 let s krátce střiženými černými vlasy. V době krádeže měl oblečenou bundu tmavé barvy, pod kterou měl oblečené bílošedé tričko a tmavé kalhoty. Kolem krku šálu černobílé barvy a přes rameno nesl tmavou brašnu. Na hlavě měl černé sluneční brýle,“ přidala popis mluvčí policie Marie Štrbáková.

Se svými informacemi se můžete přihlásit na telefon 974 766 699 nebo na linku 158. Také se můžete osobně dostavit na obvodní oddělení Olomouc 1 na ulici Sokolská v Olomouci. (red)

Do školky si hrát nešel, vloupal se do ní!

ilustrační foto

 

V pátek přijali plumlovští policisté oznámení o vloupání do jedné z mateřských škol na Plumlovsku. Zatím neznámý pachatel se do předškolního zařízení vloupal v době ze čtvrtka na pátek po rozbití okna. 

"Z jedné z místností odcizil z uzamčeného stolu, který poškodil, příruční pokladnu se 12 000 korunami, dva digitální fotoaparáty a mobilní telefon. Způsobil škodu za 22 600 korun," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. V případě zjištění pachatele mu za přečin krádež hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. (red)

Ztratila se Fabia, pomozte ji najít mladé mamince!

ilustrační foto

 

V noci z pondělí na úterý se ze Slatinic ztratila bílá Škoda Fabia kombi TDI bílé barvy. Vůz s epézetkou 9B 35818, hledá mladá maminka a prosí o pomoc. Měla ho jen deset dnů.

Podle Lucie Křenové se nejspíš jedná o gang, který auto odtáhne někam na parkoviště, vyčká, zda nemá GPS a po týdnu si ho stáhne a rozprodá na náhradní díly.

„Kdybyste si všimli, že Fabia někde na parkovištích nebo jiných místech stojí, ozvěte se mi prosím na tel. 733798016. Auto jsem měla možnost používat bohužel jen týden a půl,“ prosí mladá žena, která přišla spolu s autem i o nový kočárek na malou s autosedačkou tzv. vajíčkem. (ber)