krádež

Odcizil fotovoltaické panely za 700 tisíc

ilustrační foto

 

Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 4. 8. do 5. 8. 2015 vystřihl otvor do drátěného plotu u fotovoltaické elektrárny, která se nachází v katastru obce Určice.

"Z místa následně odcizil 172 kusů fotovoltaických panelů. Tímto jednáním způsobil škodu kolem 683000 Kč," uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík. Pachateli za tento čin hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let. (red)

Pachatel vloupání do prodejny odhalen!

ilustrační foto

 

Prostějovští kriminalisté z oddělení obecné kriminality, ve spolupráci s policisty obvodního oddělení v Konici, v těchto dnech odhalili pachatele vloupání do prodejny potravin v obci Runářov. K tomu došlo v noci ze sedmého na osmého května letošního roku.

"Pachatel se po násilném vniknutí do prodejny zmocnil 65 krabiček cigaret různých značek a majiteli prodejny svým jednáním způsobil škodu přesahující 10 tisíc korun,"uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Pětačtyřicetiletému mužo bylo sdělení podezření ze spáchání přečinu krádež a přečinu poškození cizí věci, za což mu hrozí až dva roky pobytu za mřížemi. (red)

V Mlýnské přišel o skútr!

ilustrační foto internet

 

Trestného činu neoprávněné užívání cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 28. 7. do 29. 7. 2015 na ulici Mlýnská v Prostějově odcizil malý motocykl značky Geely Motor. TC, který byl uzamčený a zaparkovaný na chodníku před domem.

"Majiteli tak vznikla škoda kolem 42000 Kč", uvedl policejní mluvčí Policie Olomouckého kraje Josef Bednařík. (red)

 

Zmizela motorka, gril i kočárek

ilustrační foto

 

Zlodějům se hodí všechno. Své o tom vědí majitelé, kterým se během víkendu ztratily jejich věci.

Trestného činu neoprávněné užívání cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 16. do 17. 7. 2015 na parkovišti ulice Karla Svolinského v Prostějově odcizil zaparkovaný, uzamčený motocykl značky Romet Motors, černé barvy. Celkově tak majiteli způsobil škodu kolem 15000 Kč.

Před kinem zamkla kolo. Našla jej bez sedla

ilustrační foto iprostejov.cz

 

Minulou sobotu po dvacáté hodině sdělila žena na linku 156 odcizení sedla z jízdního kola, které měla uzamčeno ve stojanu před kinem Metro. Sedlo strážníci našli u 15letého kluka.

Hlídka prohlédla okolí, zdali nebude odhozené v některém z okolních keřů. "Zhruba za patnáct minut od nahlášení zmíněné události oslovila kolemjdoucí strážníka, pohybujícího se na náměstí s tím, že spatřila u Zlaté brány hocha, který nesl sedátko z jízdního kola, což se ji zdálo být podezřelé. Patnáctiletý mládenec hlídce tvrdil, že si od neznámého mladíka sedlo koupil za 300 Kč," uvedla strážník Jana Adámková. Vzhledem k daným okolnostem byli na místo přivoláni policisté, kteří si událost převzali k došetření. (red)

U bývalé brány do OP došlo k většímu úniku plynu, strážníci uzavřeli Průmyslovou

ilustrační foto internet

 

14. července po dvaadvacáté hodině přišla na dispečink městské policie Prostějov zpráva  o úniku plynu na ul. Za drahou u bývalé brány do OP na pozemku sousedícím s provozovnou. Někdo se tam pokusil ukrást plynový ventil.

"Jelikož se jednalo o únik většího rozsahu, strážníci společně s policisty uzavřeli ulici Průmyslovou. Následně vyšlo najevo, že se někdo zřejmě pokusil odcizit mosazný ventil," konstatovala strážník Jana Adámková. Pracovníci plynáren zajistili uzavření plynu. Celou záležitost si převzali k dalšímu šetření policisté. (red)

Ptal se na cestu. Jeden radil, druhý ho mezitím okradl

ilustrační foto

 

Nepříjemný zážitek má za sebou čtyřiapadesátiletý polský řidič kamiónu, který se 16.7. ptal na cestu dvou mužů. Okradli ho.

"Jeden z nich mu vysvětloval trasu a druhý mu v nestřeženém okamžiku odcizil z kabiny batoh, kde měl doklady a osobní věci," uvedla strážník Jana Adámková. Hlídka řidiče doprovodila k obvodnímu oddělení Policie ČR k nahlášení celé události, k níž došlo před půlnocí v oblasti Dolní ulice. Z tohoto případu je patrné, jak je důležité mít své cenné věci pod kontrolou. (red)

Pozor! V obchoďáku na Anenské ukradli peněženku z košíku!

ilustrační foto PČR

 

Dne 14. července mezi jednou a půl druhou hodinou po poledni odcizil neznámý pachatel v obchodním domě v Anenské ulici v Prostějově, z igelitové tašky pověšené na nákupním vozíku, peněženku. 

"Odcizil pánskou koženou peněženku s hotovostí 400 korun, platební kartou a osobními doklady čtyřiasedmdesátiletého muže z Prostějova," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek.

 

Protože se v poslední době nejedná o první podobný případ, musíme připomenout některé základní rady, jak se takové situaci vyhnout:

* noste tašku vždy u sebe, nespouštějte ji z očí

* vyhýbejte se skupinám většího počtu lidí, pokud se někdo pohybuje ve Vašem bezprostředním okolí, věnujte mu pozornost

* cennosti nenechávejte navrchu tašek či kabelek

Zloději vykradli zlatnictví v Olomouci, scénář byl zřejmě jako v Prostějově

ilustrační foto

 

Do zlatnictví v Sokolské ulici v Olomouci se v noci z úterý na středu vloupal neznámý zloděj. Z prodejny si měl odnést zboží v hodnotě více než milionu korun. Scénář vloupání byl přitom zřejmě podobný jako nedávno v Prostějově.

„Policisté byli od ranních hodin na místě. Zajistili stopy, dokumentaci a zjišťují, jakou škodu pachatelé v prodejně způsobili," sdělila krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Podle TN.cz se zloděj měl do obchodu probourat, vstupní dveře totiž zůstaly neporušeny. „Měl si odnést lup za více než milion korun,“ uvedl zpravodajský portál.

Policie do současné doby další podrobnosti ohledně vloupání nezveřejnila.

Hasiči přišli o dvě elektrocentrály a přímotop

ilustrační foto HZS Ol. kraje

 

Dosud neznámý pachatel za použití násilí vnikl v období od 4. do 13. července 2015 do budovy hasičské zbrojnice v obci Hradčany-Kobeřice, místní části Kobeřice. 

"Poté ze zbrojnice odcizil dvě elektrocentrály a elektrický přímotop," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Sboru dobrovolných hasičů Kobeřice tím pachatel způsobil škodu ve výši 20 500 korun. (red)