krádež

Z parkoviště zmizela Škoda Fabia

ilustrační foto internet

 

Svou Škodu Fabii marně hledal v pondělí ráno nešťastný majitel. Zmizela z parkoviště v ulici E. Valenty v Prostějově.

"Muž zaparkoval vůz v neděli kolem desáté večer, v pondělí ráno ho však již nenašel. Neznámý pachatel mu tak způsobil škodu za 140 tisíc korun," informovala policejní mluvčí Irena Urbánková. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci, za který pachateli hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Na případu pracují a po pachateli i vozidle pátrají. (red)

Zloděj se vloupal do základní školy

ilustrační foto

 

Ze spáchání přečinů krádež a poškození cizí věci je podezřelý zatím neznámý pachatel, který se někdy v čase od 2. 1. 2015 do 4. 1. 2015 vloupal do jedné ze základních škol na Prostějovsku.

"Do objektu vnikl po rozbití okna. V budově pak vypáčil dveře do jedné z místností, odkud odcizil 150 korun a led baterku. Škoda odcizením byla vyčíslena na 200 korun, poškozením na 10 000 korun. V případě zjištění pachatele mu za výše uvedené přečiny hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi", uvedla k případu tisková mluvčí Policie Olomouckého kraje Irena Urbánková. (red) 

Z hospody si odnesl notebook a počítačové hry

ilustrační foto

 

Ze spáchání přečinu krádež je podezřelý zatím neznámý pachatel, který měl v průběhu středečního dopoledne odcizit z personální místnosti jednoho z pohostinství na Konicku notebook zn. ASUS a také dvě počítačové hry.

Majitelce tak způsobil škodu za téměř 20 000 korun. "V případě zjištění pachatele mu za přečin krádež hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. (red)

Zloděj šel po špercích a alkoholu!

ilustrační foto internet

 

Od včerejšího dne prověřují policisté oznámení o krádeži vloupáním, ke které došlo v noci z úterý 30.12.2014 na středu 31.12.2014 v malé obci na Konicku.

"Zatím neznámý pachatel vnikl do rodinného domu po poškození dveří a z jednoho z pokojů odcizil šperky za 8 000 korun a lihoviny za 900 korun. Majiteli tak způsobil celkovou škodu odcizením a poškozením za 9 400 korun. V případě zjištění pachatele mu za přečiny krádež a porušování domovní svobody hrozí až tříletý pobyt za mřížemi", sdělila Irena Urbánková z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. (red)

 

Silvestrovské policejní perličky

ilustrační foto indickybezec.com

 

Ani policistům se úsměvné případy nevyhýbají. Dnes vám představíme tři, které řešili muži zákona v Olomouckém kraji. 

Údajný zloděj „ ve zvířecí podobě" Začátkem prosince letošního roku přijali přerovští policisté oznámení od jedné obyvatelky rodinného domu v malé obci na Přerovsku o tom, že jí někdo v noci chodil a dupal po půdě domu a dělal velký rámus. Zřejmě to byl asi nezvaný host. Na místo byli ihned vysláni policisté, kteří provedli důkladné ohledání půdy. Zjistili, že k žádnému vloupání ani ke krádeži nedošlo.

Zloděj zapomněl v domě svého psa

ilustrační foto internet

 

Kuriózní vloupání řeší šumperští policisté. Zloděj z rodinného domu nic neukradl, nechal tam ale psa.

Trestného činu porušování domovní svobody se dopustil neznámý pachatel, který v odpoledních hodinách vnikl 27. prosince do rodinného domu v Janáčkově ulici v Šumperku. "Pachatel poškodil skleněnou výplň vstupních dveří a následně deaktivoval bezpečnostní zvukové zařízení. V objektu setrval přes dvě hodiny. Nic neodcizil, ale zanechal zde psa," uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík. Majiteli poškozením vstupních dveří a bezpečnostního zařízení způsobil škodu kolem 2000 korun. Rodina si psa ponechala u sebe, do útulku neputoval. (red)

Ukradl si vánoční stromek ze školky?!

ilustrační foto

 

Neznámý zloděj se někdy od středy do pondělí vloupal na zahradu školky v Rejskově ulici v Prostějově. Ukradl z ní vzrostlý smrk.

"Pachatel odřezal pětimetrový smrk pichlavý ve výšce 87 centimetrů," uvedla policejní mluvčí Marie Štrbáková s tím, že zloděj  poškodil oplocení pozemku. Škoda nebyla dosud vyčíslena. "Policisté případ prověřují pro přečin krádež," dodala mluvčí. (red)

Další vykradený vůz

ilustrační foto

 

Ze spáchání přečinu krádež je podezřelý zatím neznámý pachatel, který se ve středu dopoledne vloupal do vozidla Hyundai, které bylo zaparkované na parkovišti u městského hřbitova v Prostějově. 

"Pachatel rozbil jedno z oken a ze zavazadlového prostoru odcizil tablet zn. Samsung, čtečku knih, peněženku s osobními doklady a penězi. Celková škoda odcizením byla vyčíslena na 4 700 korun, poškozením na 4 000 korun," konstatovala policejní mluvčí Irena Urbánková. V případě zjištění pachatele mu za přečin krádež hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. (red)

Dvě vloupačky do aut, na ulicích Mathonova a E. Valenty

ilustrační foto PČR

 

Během sobotního dne zjistili dva majitelé vozů, že je navštívili chmatáci.

V sobotu kolem poledne zjistil majitel osobního auta, které parkoval v Prostějově na ulici Mathonova, že se mu někdo do vozidla vloupal. Zloděj odcizil autobaterii a přibral si ještě autolékárničku. Majiteli způsobil celkovou škodu za 3 tisíce.

"Takřka ve stejnou dobu zjistil vloupání do svého vozu značky Š Fabia řidič v Prostějově na ulici Edvarda Valenty. Tentokrát zmizela přední kapota auta a ochranný kryt motorové části vozidla. Škoda byla vyčíslena na 6 tisíc korun", uvedla k případu Marta Vlachová z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. (red)

Zmizelo elektrokolo za šestnáct tisíc!

ilustrační foto internet

 

Ze spáchání přečinu krádež je podezřelý zatím neznámý pachatel, který někdy v čase z 15. na 16. 12. 2014 vnikl po poškození zámku do společné kolárny v jednom z domů v Plumlově. 

"Odcizil elektrokolo zn. CITY LINE FOLD za 16 000 korun," informovala policejní mluvčí Irena Urbánková. V případě zjištění pachatele mu za přečin krádež hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. (red)