krádež

V pondělí mizely kabelky a tašky. Z aut i nákupních vozíků

ilustrační foto internet

 

Hned čtyři ukradené tašky a kabelky nahlásili v pondělí policistům nešťastní majitelé. Tři zmizely z aut, čtvrtá z nákupního vozíku.

První okradenou je 54letá paní, které zatím neznámý pachatel krátce po třetí hodině odpoledne odcizil v jednom z prostějovských supermarketů během nakupování kabelku odloženou ve vozíku. „Žena v ní měla nejen doklady od vozidla, ale i klíče od něj, tři platební karty, peněženku s penězi, dioptrické brýle, mobilní telefon, dálniční známku a další firemní věci. Škoda byla vyčíslena na 4 650 korun,“ konstatovala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Pěkná darda! Zmizely šperky za 3,5 milionu!

ilustrační foto

 

Pořádná "rána" se podařila zloději, který v pondělí ráno vykradl zlatnictví v galerii Moritz v ulici 8. května v Olomouci. Odnesl si šperky za 3,5 milionu korun.

 

"Neznámý pachatel vnikl dosud přesně nezjištěným způsobem do vnitřního prostoru, kde v obchůdku se zlatem odcizil zlaté šperky v předběžné hodnotě 3,5 mil. korun," potvrdila informaci policejní mluvčí Marie Štrbáková.  Krádež se stala dříve, než přišly prodavačky dnes ráno do zaměstnanání. Policisté  ohledali místo krádeže a zajistili stopy, které budou zaslány ke znaleckému zkoumání. "Na případu intenzivně pracujeme," dodala mluvčí. (red)

Bezdomovec chtěl odjet na kole. Cizím. Hned ho lapili!

FOTO MP Prostějov

 

Tento pátek ráno se podařil strážníkům husarský kousek. V Janáčkově ulici lapili bezdomovce, ujíždějícího na ukradeném kole.

„Hlídka uviděla muže ujíždějícího na jízdním kole od stojanů umístěných u křižovatky ulic Janáčkova, Svatoplukova, směrem k Joštovu náměstí. V jezdci poznali bezdomovce, který se v minulosti dopouštěl krádeží jízdních kol a již byl v posledních třech letech za toto jednání odsouzen,“ uvedla strážník Jana Adámková. Muži zákona se za cyklistou okamžitě vydali a následně ho zadrželi. Našli i přestřižený lankový zámek, který při útěku odhodil. „Horské jízdní kolo v hodnotě 10 tisíc korun odcizil z bezpečnostního stojanu před budovou hlavního nádraží.

Stařence nabídl pomoc. Obral ji o peněženku

ilustrační foto internet

 

Že se důvěra nevyplácí, se mohla přesvědčit 80letá paní, které v úterý dopoledne pomáhal s nastupováním do rychlíku na hlavním vlakovém nádraží v Prostějově neznámý muž. Odnesl jí tašky a ukradl peněženku.

„Nabídl se, že jí pomůže s kabelkou a taškou. Důvěřivá paní s tím souhlasila a tašky mu předala. Neznámý muž je vzal, odnesl do prázdného kupé a odešel jinam. Seniorka však záhy poté zjistila, že jí z kabelky zmizela peněženka, ve které měla 950 korun, Inkartu a kartičku zdravotní pojišťovny,“ uvedla mluvčí policie Irena Urbánková. Stařenka škodu vyčíslila na 1 700 korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za který pachateli hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. (red)

V supermarketu přišla o kabelku

ilustrační foto PČR

 

O kabelku s celým obsahem přišla při nakupování 57 letá žena, když v sobotu, krátce před polednem, nakupovala v jednom z prostějovských marketů a odložila si svoji kabelku do vozíku.

"Její chvilkové nepozornosti zřejmě využil neznámý pachatel a kabelku jí vzal. Paní v ní kromě téměř tří tisícové hotovosti měla i mobilní telefon, dioptrické brýle, svazek klíčů, osobní doklady, doklady k vozidlu, dvě pernamentky a také platební kartu. Neznámý pachatel jí způsobil škodu za 10 tisíc korun", uvedla k dalšímu případu krádeže kabelky v marketu Irena Urbánková z Krajského ředitelství Policie Olomuckého kraje.

V Dolní auto nezamkla, nechala v něm kabelku

ilustrační foto PČR

 

Nechávat věci ve vozidle na viditelných místech se skutečně nevyplácí. O tom se mohla v úterý přesvědčit 37letá žena za Svitavska. Z neuzamčeného vozu, zaparkovaného v Dolní ulici v Prostějově, jí zloděj sebral kabelku.

„Žena odstavila vůz Ford Mondeo krátce po druhé hodině. Na zadním sedadle ponechala kabelku a vozidlo zřejmě nezamkla. Když se k němu zhruba za půlhodinku vrátila, kabelka již nenašla,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Žena tak kromě peněženky s 5 tisíci korunami přišla i o mobilní telefon, škodu vyčíslila na 12 200 korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za který pachateli hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. (red)

Sběrna vykoupila svodidla, dostala tučnou pokutu

ilustrační foto internet

 

Bezmála osm tun nových svodidel, pocházejících z rychlostní komunikace R46 koupila v květnu 2012 od zlodějů jedna ze sběren kovů na Prostějovsku. Od České inspekce životního prostředí teď dostala pokutu 200 tisíc korun.

"Provozovatel zařízení ke sběru a výkupu odpadů na Prostějovsku porušil zákon o odpadech, když v průběhu května 2012 vykoupil od občana 7 705,5 kilogramu nových kovových svodidel, která byla původně určena jako bezpečnostní prvek na silnici R46," uvedla pro idnes.cz Simona Cigánková, tisková mluvčí České inspekce životního prostředí, která pokutu ve výši 200 tisíc korun udělila. Důvodem podle mluvčí byl fakt, že uvedené jednání vykazovalo vyšší společenskou nebezpečnost - jednalo se o výkup zakázaných odpadů, pocházejících navíc z trestné činnosti. Rozhodnutí už nabylo právní moci.

Jednaosmdesátiletou babičku připravil zloděj o kabelku

ilustrační foto internet

 

V pondělí 10. března krátce před polednem se s lidským hyenismem setkala jednaosmdesátiletá babička. Na zastávce MHD v Šárce ji o odloženou kabelku připravil neznámý mladík.

„Žena seděla na lavičce a kabelku měla odloženou vedle sebe. Znenadání k ní přistoupil mladý muž a kabelku vzal. Přivolaná hlídka přes veškerou snahu muže nenalezla,“ uvedla strážník Jana Adámková. Stařenka přišla o 15 tisíc korun, mobilní telefon, klíče od nemovitostí a doklady. Případ dále šetří Policie ČR, strážníci ale varují. „V  takovémto případě je na místě okamžitá výměna zámků!,“ dodala Adámková. (red)

Kdosi se pokusil okrást i popeláře!

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

Útokům zlodějů jsou v Prostějově vystaveni opravdu všichni. Přesvědčili se o tom i popeláři, kterým se zloděj pokusil vykrást auto odstavené na Husově náměstí.

„Trestných činů poškození cizí věci a pokusu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který ve čtvrtek 6. března po šestnácté hodině rozbil boční okénko u spolujezdce a vnikl do zaparkovaného popelářského vozidla,“ uvedl policejní tiskový mluvčí Josef Bednařík. Pachatel poškodil ovládací panel vozu, byl ale vyrušen řidičem a utekl, aniž by něco ukradl. Podle mluvčího Bednaříka však způsobil škodu za zhruba sedm tisíc korun. (red)

Osmnáctiletý mladík krade po obchodech jídlo. Má hlad?

ilustrační foto internet

 

Proč platit, řekl si zřejmě mladý muž, kterého strážníci chytili při krádeži jídla hned čtyřikrát v průběhu pouhých dvou dnů.

Poslední únorový den  dopoledne vyjížděla hlídka k mladíkovi, který byl přistižen v obchodním domě v Okružní ulici, prošel přes pokladní zónu s nezaplacenými potravinami. Večer ho chytili v dalším obchodě v Plumlovské ulici, opět při krádeži jídla. Druhý den své jednání zopakoval, odcizené jídlo ale začal hned konzumovat. Nejprve navštívil nákupní středisko poblíž pasáže, kde z regálu vzal čokoládu Milku a do příchodu ochranky jí polovinu snědl.