krádež

Vyměňoval prořízlou pneumatiku. Někdo ho u toho okradl

ilustrační foto internet

 

V úterý odpoledne byl v Třebízského ulici v Prostějově okraden 49letý řidič vozidla VW Golf. Osudnou se mu stala výměna prořízlé pneumatiky.

„Řidič vyjel kolem třetí hodiny odpoledne ze Svatoplukovy ulice. Během jízdy však zjistil, že má zřejmě na kole defekt. Zastavil v Třebízského ulici, kde zjistil, že pneumatika na jeho autě je proříznutá,“ informovala policejní mluvčí Irena Urbánková. V době, kdy muž kolo vyměňoval, mu z neuzamčené kabiny zloděj sebral aktovku s písemnostmi, notebookem, dioptrickými brýlemi, peněženkou s osobními doklady a dvěma platebními kartami. Celková škoda byla vyčíslena na 18 500 korun.

Zloděj se schoval na netradičním místě. V samoobsluze v mrazáku

ilustrační foto

 

Na netradičním místě se pokusil ukrýt zloděj, kterého policisté zastihli přímo ve vykrádané samoobsluze v Hranicích na Přerovsku. Policejní pes našel mladíka schovaného v mrazáku.

Kluk, jehož věk policie neupřesnila, se vloupal do prodejny potravin na sídlišti Hromůvka v Hranicích v noci na pondělí. Podezřelého dění si ale všiml svědek a kontaktoval strážníky, kteří vzápětí přivolali policisty.

V Zahradní ulici se kradlo

ilustrační foto internet

 

V neděli přijali prostějovští policisté oznámení o krádeži vloupáním do jednoho z rodinných domů v Zahradní ulici v Prostějově. Zloděj si odnesl peníze. 

K voupání došlo někdy v době ze 6. na 7. května. "Pachatel vnikl pootevřeným oknem do domu a z jedné z místností odcizil 4 tisíce korun a 200 euro. Majiteli tak způsobil škodu odcizením za 10 tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. (red)

Připojil vlečku s cizí SPZ a vyjel

ilustrační foto

 

V pondělí kolem půl jedenácté dopoledne kontrolovali policisté dopravního inspektorátu Prostějov v blízkosti Domamyslic 53letého řidiče nákladního vozidla Tatra. Nestačili se divit.

„Muž měl za nákladním autem připojenu dvounápravovou vlečku, na které byla cizí registrační značka. Vlečka nebyla pojištěna a navíc si ji řidič půjčil bez vědomí majitelky,“ konstatovala policejní mluvčí Irena Urbánková. Muž je nyní podezřelý za spáchání trestného činu neoprávněné užívání cizí věci, za který mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Jeho jednání bylo kvalifikováno jako přestupek a po zdokumentování bude spisový materiál zaslán příslušném u správnímu orgánu k projednání. (red)

Holčička přišla o peněženku i doklady

ilustrační foto internet

 

O peněženku přišla 13letá slečna, která ji zanechala na lavičce u hřiště v Tylově ulici. Mimo peněz jí zmizely i doklady.

Nechávat věci bez dozoru se nevyplácí. Přesvědčila se o tom dívka, která si odložila peněženku na lavičku a s kamarádkou se z místa vzdálila. Po návratu už ji nenašla. „ Žákyně přišla o 150 korun. Přibyly jí ale starosti s vyřizováním nové průkazky na autobus, stravování a další,“ uvedla strážník Jana Adámková.  Věc šetří Policie ČR. (red)

Naftová straka opět v útoku

ilustrační foto internet

 

Od středy prověřují policisté z obvodního oddělení Plumlov krádež nafty, ke které došlo někdy v čase od pátku 18. dubna do úterý 22. dubna v kamenolomu v katastrálním území Rozstání.

„Pachatel vypáčil víčko palivové nádrže pracovního stroje a odčerpal z něj 60 litrů motorové nafty. Poškozené společnosti způsobil škodu za 2 650 korun – na odcizené naftě za 2 150 korun, na poškozeném zařízení za 500 korun,“ konstatovala policejní mluvčí Irena Urbánková. Za krádež mu hrozí až dvouleté vězení.(red)

Zamykejte kola! Je větší pravděpodobnost, že je opět naleznete!

ilustrační foto

 

O jízdní kolo za 15 tisíc korun přišel 28letý muž z Prostějovska. V pondělí kolem druhé ráno ho volně odstavil před jedním z restauračních zařízení ve Wolkerově  ulici v Prostějově.

„ Když se zhruba za dvě hodinky vrátil, kolo už nenašel,“ konstatovala policejní mluvčí Irena Urbánková. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za který pachateli hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. (red)

Vykradená trafostanice!

ilustrační foto internet

 

Policisté z obvodního oddělení Prostějov prověřují oznámení, týkající se krádeže vloupáním do trafostanice na ulici Anenské v Prostějově.

Zatím neznámý pachatel do ní vnikl někdy v době od 31.3.2014 do 14.4.2014 a odcizil z ní kovovou ovládací páku k mechanismu rozvaděče vysokého nanapětí. „Poškozené společnosti způsobil škodu odcizením za 1 tisíc korun, poškozením za 4 tisíce korun,“ konstatovala policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že pachateli hrozí dvouleté vězení. (red)

Není všechno jen černé a bílé

ilustrační foto: www.olomouc.cz

Zlodějů, specializujících se na dámské kabelky, je v poslední době v Prostějově víc než dost. Okradení většinou víc než peněz želí ztráty dokladů, klíčů a dalších osobních věcí, kvůli kterým je často čeká zdolání přebujelého úředního šimla. Někdy se ale stane, že právě tenhle „zbytek“ kořisti najde člověk, který jej původnímu majiteli vrátí. Ne vždy se ale setká s příznivým ohlasem, stejně jako paní Líba.

Zhruba před třemi týdny šla paní Líba ze školky, kam odvedla svou dcerku. „Cestou domů jsem v Dvořákově ulici našla u kontejnerů pohozenou bílou dámskou kabelku, ve které byly doklady, svazek klíčů od bytu i od auta, brýle a další věci. Našla jsem tam i telefonní čísla, na které jsem zavolala s tím, že mám kabelku u sebe a majitelce ji vrátím,“ popsala PvNovinkám začátek příběhu. „Mluvila jsem se známými okradené paní.

I parkoviště u TK Plus nebylo ušetřeno krádeže

ilustrační foto mapy.cz

 

Neznámý pachatel v pátek někdy mezi 9 a 11 hodinou vnikl do vozidla značky BMW X3 zaparkovaném na parkovišti vedle hotelu Tenis Club v Prostějově, na ulici Za velodromem. 

"Přes poškozené okénko vnikl do vozidla a odcizil zde odložený kufr s notebookem značky MacPro MBP 15" Quad-Core i7 2.2Ghz. Škoda je vyčíslena na 62 tisíc korun", uvedla Marie Štrbáková z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. (red)