krádež

Zloděj chce nejspíš podnikat

ilustrační foto

 

Škodu za víc než 100 tisíc způsobil zloděj, který vykradl jeden z objektů v Ondraticích. Ze čtvrtka na pátek z něj ukradl nářadí.

„Odcizil plazmu na pálení kovu, ruční vrtačku a 2 části ze svářecí soupravy. Dvěma poškozeným firmám způsobil škodu za 125 500 korun.,“ konstatovala policejní mluvčí Irena Urbánková. Za krádež hrozí pachateli až pětiletý pobyt za mřížemi. (red)

Motoristé zaplakali, zmizelo auto i hliníková kola

ilustrační foto internet

 

Hned dva případy krádeží, kde figurují motoristé, řeší prostějovští policisté. Zatímco v prvním případě zmizelo celé auto, v druhém oplakává majitelka litá kola i s pneumatikami.

Ve čtvrtek kolem osmé hodiny večer zaparkoval majitel  VW Golf na volně přístupném pozemku u jednoho z domů v Klenovicích na Hané. V pátek ráno kolem osmé hodiny ho tam však už nenašel. „Ve vozidle měl uložen dalekohled, nůž a goratexové boty. Celková škoda odcizením byla vyčíslena na 25 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že pachateli hrozí až dva roky vězení.

Strážník měl volno, přesto lapil zloděje!

ilustrační foto internet

 

Hned dva případy krádeží kovu řešili městští strážníci. V obou dopadli zloděje při činu.

První případ oznámil na linku 156 všímavý občan. U velodromu spatřil dva muže, jak z areálu bývalého koupaliště odnášejí železné dveře, plechovou zárubeň a kabeláž. „Vše naložili do osobního vozu a vydali se do kovošrotu. Hlídka dorazila do sběrných surovin právě v okamžiku, kdy se pánové snažili odprodat získané železo. Svorně tvrdili, že ho nalezli na skládce. Dle určitých markantů však bylo jednoznačné, odkud pochází,“ konstatovala strážník Jana Adámková. Neoprávněně získané věci jim byli na místě odebrány a věc předána správnímu orgánu pro podezření z přestupku.

Prodejem mě pověřil kamarád,vymlouval se zloděj. Chtěl prodat Krista i s křížem

Foto PČR

 

Na muže, který chtěl do sběrných surovin prodat kříž z náhrobku, upozornil strážníky telefonát. Muže lapli při činu.

„Hlídka muže našla v provozovně sběrných surovin, kde se snažil prodat úlomky již rozbitého kovového náhrobního kříže s postavou Ježíše Krista o celkové váze 16 kg,“ potvrdila informaci strážník Jana Adámková. Sedmadvacetiletý chlapík uvedl, že prodejem ho pověřil kamarád a dokonce mu i svěřil svůj občanský průkaz, kterým se zadržený ve sběrně prokázal. Pro podezření z trestného činu si věc převzala Policie ČR. (ber)

Z pracovních strojů zmizela nafta

ilustrační foto internet

 

V úterý přijali prostějovští policisté oznámení o krádeži nafty. Neznámý pachatel ji odcizil z pracovních strojů, odstavených v jedné z hal v Domamyslicích.

Ke krádeži došlo z 27. na 28. ledna. „Zloděj ukradl 250 litrů nafty ze 4 pracovních strojů – nakladače a tří traktorů. Způsobil škodu za 9 tisíc, poškozením víček pak za dalších 500 korun,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Zlatá brána se neubránila krádeži!

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

Ze spáchání trestného činu krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku je podezřelý zatím neznámý pachatel, který včera v odpoledních hodinách v nestřeženém okamžiku ukradl 23 leté prodavačce, z pod stolku jednoho z otevřených stánků se zbožím, nacházejícím se  v obchodním centru na ulici Dukelská brána v Prostějově, peněženku s celým obsahem.

"23letá mladá žena v ní měla nejen peníze, ale i osobní doklady a platební kartu. Neznámý pachatel jí způsobil škodu za 6 tisíc korun. V případě jeho zjištění  mu za oba trestné činy hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi", uvedla k případu krádeže v obchodním domě Irena Urbánková z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. (red) 

Stavební firma přišla o nářadí

ilustrační foto internet

 

V pondělí přijali prostějovští policisté oznámení o krádeži vloupáním, ke které došlo ve Štětovicích. Pachatel zde z jednoho z areálů ukradl nářadí za víc než 120 tisíc korun.

Neznámý pachatel vnikl v době od 15. do 23. prosince 2013 do jednoho z areálů a ze zabezpečeného kovového kontejneru odcizil uskladněné pracovní nářadí a zařízení na stavební práce v hodnotě 123 300 korun. Pachateli za krádež hrozí až pětiletý pobyt za katrem. (red)

Znáte zlodějku? Volejte policii!

Foto PČR

 

Ve čtvrtek 10. října 2013 ve 13.40 hodin byla při jízdě na eskalátoru v galerii Moritz v ulici 8. května v Olomouci okradená třiasedmdesátiletá seniorka. V nestřeženém okamžiku jí neznámá zlodějka odcizila z kabelky peněženku. Chmatačku ale zachytily kamery.

„Neznámá žena odcizila z kabelky, kterou měla přehozenou přes rameno, peněženku s penězi a osobními doklady. Způsobená škoda byla vyčíslena na 1 350 korun,“ sdělila policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Policie hledá svědky této krádeže a především občany, kteří by pomocí získaných fotografií a kamerového záznamu pomohli zjistit totožnost pachatelky.

S informacemi se můžete přihlásit na telefon 974 766 683 nebo na linku 158. Také se můžete osobně dostavit na obvodní oddělení Olomouc 1 na ulici Sokolská v Olomouci. (red)

Žena přišla v supermarketu o batoh

ilustrační foto

O batoh s peněženkou, osobními doklady a platební kartou přišla při nakupování 47letá žena. Neznámý pachatel jí ho ve středu ukradl v jednom prostějovském supermarketu.

„Žena měla batoh zavěšený na nákupním vozíku. V nestřeženém okamžiku toho neznámý pachatel využil a batoh vzal, čímž jí způsobil škodu ve výši 7 700 korun,“ konstatovala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které pachateli hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Našlo se PLAVIDLO!

Foto PLAVIDLO

 

"Prosím o pomoc při hledání odcizeného auta. Ve čtvrtek dne 2.1.2014 bylo ukradeno vozidlo Renault 19, stříbrné metalízy na ulici Barákova u domu číslo 5 (naproti firmy INFOS) v Prostějově", popisuje svůj kradený vůz Jiří Stolarik. Takto začala zpráva, která informovala o hledaném vozidle.

"Odcizeno bylo třemi muži, kteří posléze načerpali palivo na benzince v Držovicích a odjeli bez zaplacení. Auto je dobře identifikovatelné podle nápisu na pátých dveřích "PLAVIDLO" (viz přiložené foto). 

Majitel vozu nám dnes zaslal tuto zprávu: "Chtěl bych poděkovat panu Zbyňkovi, který si zapamatoval zprávu v Prostějovskách Novinkách a když jel na kole po Olomouci, tak si všimnul mého odcizeného auta, díky zadní nálepce "PLAVIDLO" a kontaktoval mě. Auto bylo odstaveno v jedmosměrce poblíž hlavního nádraží. Auto je poničené, ale po pár opravách bude zase snad jízdy schopné po silnicích.