ilustrační foto archiv PvNovinky.cz
Vloupání do vozidel se stalo docela běžným trestním činem. Podle policejních statistik dochází až k 50 tisícům případů ročně. To jsou ale jen ty ohlášené, takže číslo bude ve skutečnosti ještě vyšší. Hodně řidičů je přesvědčeno, že pokud za parkování vozidla zaplatí, v případě vykradení mají od provozovatele parkoviště nárok na náhradu škody. Ve většině případů mají ale smůlu.
„Vždycky jsem si myslel, že na placeném parkovišti je moje auto automaticky hlídané. Spletl jsem se,“ říká Ivan Michl, kterému zloděj vykradl vůz na parkovišti pod obchodním domem Kotva v Praze. Z auta zmizelo autorádio a navigace, největší škoda ale vznikla na centrálním zamykání, které zloděj zničil. „Vymáhal jsem náhradu škody po provozovateli, ale neuspěl jsem. Parkoviště bylo sice placené, ale ne hlídané,“ konstatoval. Vjezd a výjezd parkoviště byl uzavřen závorou a monitorován kamerovým systémem.