krádež

Když kradou romští „svatí“

ilustrační foto internet

 

Ladislav Lakatoš je samozvaným mluvčím prostějovských Romů. Rád se staví do pozice pana spravedlivého a dělá pořádek v ostatních rodinách. Ta jeho má ale máslo na hlavě. Jak se zdá, synáček pana mluvčího je sprostý zloděj.

„Čekala jsem v  pondělí 23. prosince před 16 hodinou na dceru na hlavním nádraží. Najednou z trafiky vyběhli dva cikánští výrostci, jeden z nich měl v rukou dva balíky červeného tabáku a několik krabiček cigaret, druhý držel v ruce bagetu a zdrhli. Za nima mladej kluk, co v té trafice pomáhá, a křičel, ať to vrátí. Jenže ti dva už byli dávno v prachu,“ popsala PvNovinkám žena, která si nepřála být jmenována. Protože žije léta v lokalitě u železničního nádraží, oba mladíky zná. „Jednomu říkají Santino Horvát, bydlí teď s otcem a sourozenci v hotelu na nádraží.

Vloupačky nechyběly ani o Vánocích!

ilustrační foto internet

 

Vloupání do domů nechybělo ani ve sváteční dny. Majitelé zjistili hned dvě.

"V úterý 24. prosince zjistil majitel, že se mu vloupal zloděj do domu v obci Malé Hradisko. Po rozbití okna z domu odcizil pánskou zimní bundu, tepláky, dámský svetr, boty, alkohol a peníze. Poškozením vybavení a odcizením věcí způsobil majiteli celkovou škodu za necelých 7 tisíc korun", uvedla k prvnímu případu Marta Vlachová z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

V Dykově někdo odcizil navigaci a poškodil lak

ilustrační foto

Nad činy některých zlodějů zůstává rozum stát. To si jistě pomyslel majitel vozu, ze kterého o víkendu zmizela navigace. Zloděj nejenže rozbil okno, ale ještě auto poškrábal.

V době od 13. do 14. prosince rozbil neznámý pachatel kamenem okno předních dveří Renaultu Megane, zaparkovaného v Dykově ulici v Prostějově. „Z vozidla odcizil navigaci a navíc udělal do laku na blatníku, předních a zadních dveřích, hlubokou rýhu. Celkově tak majiteli způsobil škodu kolem 11000 Kč,“ uvedl policejní mluví Josef Bednařík. Pachatele policisté hledají pro trestné činy krádež vloupáním a poškození cizí věci. (red)

Z krádeže se dlouho neradoval

ilustrační foto internet

 

Z krádeže vloupání a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení je podezřelý 32 letý muž z Přerovska, který ve čtvrtek okradl o pokladničku telefonní automat v Hrubčicích.

Společnosti, jejímž majetkem telefonní automat je, způsobil škodu za 7 160 korun. Na základě operativního šetření policisté z obvodního oddělení Prostějov  již v průběhu čtvrtka pachatele chytili. „Jedná se o 32 letého muže z Přerovska, který se ke skutku doznal a policistům odcizené peníze dobrovolně vydal,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Zloději hrozí až tříleté vězení. (red)

Zloděj jde po VW!

ilustrační foto internet

 

Ve Zdětíně řádil zloděj, který má zřejmě zálibu ve vozidlech značky VW. Jeden vůz ukradl, u druhého se mu to nepovedlo.

Pachatel odcizil z 2. na 3. prosince vozidlo VW Golf a druhé vozidlo stejného typu se pokusil ukrást," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že způsobená škoda byla vyčíslena na 40 500 korun. Za trestné činy neoprávněné užívání cizí věci a neoprávněné užívání cizí věci ve stadiu pokusu zloději hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. (red)

Mléčný fantom dopaden!

ilustrační foto internet

 

Prostějovští kriminalisté zahájili trestní stíhání muže, který vyloupil dva mléčné automaty v Prostějově. Dvaatřicetiletému darebákovi hrozí za krádež dvouleté vězení. 

Poprvé se vloupal 30. září do automatu v Krasické ulici, odkud ukradl mincovník s penězi. V noci z 30. září na 1. října se pak vloupal do automatu v Okružní a vzal z něho i bezpečnostní kameru. „Celkově způsobil škodu 7 780 korun,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Dvaatřicetiletý muž z Prostějovska se ke skutkům doznal. (red)

Zloděj si vybil zlost na bavoráku

ilustrační foto internet

 

Oči pro pláč zbyly majiteli BMW, zaparkovaného v Anenské ulici. Zloděj z něj nejen ukradl součástky, ještě ho i zdemoloval.

„V pátek před půlnocí odcizil z vozu BMV dosud neznámý pachatel všechna čtyři kola a boční zpětné zrcátko. Při demontáži kol pravděpodobně ještě promáčkl zadní dveře,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Nešťastný majitel škodu vyčíslil na 48 tisíc korun. (red)

Wolker okraden. Dokonce dvakrát!

ilustrační foto

 

Nedávno zmizel z hrobu Jiřího Wolkera na městském hřbitově v Prostějově historický kříž. Podle informace náměstka primátora Zdeňka Fišera je jeden z nejznámějších prostějovských rodáků cílem nájezdů zlodějů, ale také v cizině. 

„Před nedávnem jsem spolu s delegací Prostějova navštívil slovenské město Vysoké Tatry. Tamější starosta se mi svěřil s problémem, který Wolkera postihl u nich. Z pietního místa u jezírka někdo odcizil pamětní mosaznou desku,“ uvedl Fišer. Vysoké Tatry vyřešily problém po svém. „Původní deska je nahrazena plastovou tabulí. Je velmi podobná kovu a text na ní je stejný jako na té původní,“ dodal Fišer. (ber)

Zloděj rozebral plošinu pro invalidy

ilustrační foto internet

 

Zloději se neštítí ničeho. Ukradli totiž z plošiny pro invalidy, umístěné u pošty v Brodku u Konice, elektromotor a ovládací prvky.

Poškozené společnosti způsobil škodu za 40 tisíc korun. Za krádež si zloděj může odsedět až dva roky. „Na případu pracujeme a po pachateli intenzivně pátráme,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. (red)

Hřiště ve Vrahovicích bude bez zavlažování?

ilustrační foto

 

Škodu za 50 tisíc korun způsobil dosud neznámý pachatel, který někdy v době od 1. do 12. listopadu ukradl z areálu fotbalového hřiště ve Vrahovicích motor čerpadla, určeného na zavlažování hřiště.

Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za který pachateli hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. (red)