Kristina

OBRAZEM: Kristina to rozjela na náměstí

Foto ber

Jablčko, Horehronie, Si pre mňa best, Navždy, Na bieleho koňa, to je jen několik z hitů, kterými v pátek v podvečer potěšila na prostějovském hlavním náměstí své příznivce slovenská zpěvačka Kristina. Do Prostějova ji pozvalo vedení města v rámci oslav 30 výročí vzniku České republiky. Na pódiu ji přivítali 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová, která je zodpovědná za oblast kultury.

Zcela zaplněné náměstí si užilo show temperamentní drobné žínky, která je oblíbená zejména mezi mladou a nejmladší generací. „Holky znají všechny písničky, však také celý koncert prozpívaly,“ smála se jedna z maminek.

Fota Kristiny od naší čtenářky Jitky Vlachové! Zhlédněte!

ilustrační fota Jitka Vlachová

 

Jedna z našich čtenářek, slečna Jitka Vlachová, nám zaslala další fotografie z koncertu Kristiny minulý týden.

Že je to skutečně krásná zpěvačka s nádherným hlasem, si nemusíme povídat. Nadchla nejen naši redakci, která byla internetovým mediálním partnerem jejího koncertu, ale i stovky dalších Prostějovanů.

Ještě jednou se můžeme pokochat.

Kristina pro Kristiána

ilustrační fota Roman Růžička

 

Poslední školní den ožilo náměstí T. G. Masaryka živou hudbou a tancem. Sešly se zde desítky lidí, aby podpořily nemocného Kristiána. Pro něj se nakonec podařilo vybrat neuvěřitelných 12 000 Kč na nákup vybavení, které mu zpříjemní složitý život. Celá akce proběhla pod taktovkou Okrašlovacího spolku města Prostějova a občanského sdružení Pomáháme tancem.

Odpoledne zahájila ve dvě hodiny první píseň v podání prostějovské kapely NOVIOS známé z většiny plesů. Přes rozpačité začátky se nakonec na tanečním parketu, který představovala plocha kuželny poblíž sochy TGM, začaly objevovat první páry a roztančily náměstí v rytmu jivu a cha-chi.

Pro návštěvníky byla připravena tombola, zakoupením lístků podpořili právě Kristiána. Přispět mohli rovněž koupí placek či trička. V tombole byla připravena dvacítka cen, včetně hodnotných dárkových košů, knih a poukazů na kosmetiku.

Krásná Kristina uchvátila Prostějov

Krásná Kristina uchvátila Prostějov

 

Pv Novinky vám jako mediální partner včerejšího koncertu slovenské zpěvačky Kristiny přinášejí video z koncertu a další porci fotografií ze zaplněného náměstí TGM.

Podrobnosti o koncertu i charitativní akci, která ho doprovázela, přineseme ve speciálním článku zítra.

OBRAZEM: Kristina? Kristina!

foto Pvnovinky.cz

 

Koncert slovenské popové princezny Kristiny je již za námi, my vám nabízíme prvních pár fot z dnešní vydařené akce.

Zítra naleznete na našich stránkách fotech nespočet, též rozhovor s Kristinou nejen o hudbě, ale i její lásce. Krásný zbytek večera!

Nezaměstnanost klesá, na Prostějovsku nejnižší v celém kraji

ilustrační foto

Květnový pohled na čísla týkající se nezaměstnanosti je pro náš region příznivý. V porovnání s ostatními okresy jde o nejnižší procentuální hodnocení. Nezaměstnanost se zastavila na 7,4 procentech. O jedno volné místo se hlásí více než 23 lidí.

V pohledu na krajskou nezaměstnanost má prostějovský region setrvale nejnižší procentuální hodnocení, nezaměstnanost se zde pohybuje na 7,4 procentech. Z pohledu meziměsíčního hodnocení je jasné, že lidí bez práce je o 0,4 procentního bodu méně než v dubnu. V evidenci prostějovského úřadu práce je v současnosti 5 826 žadatelů o práci. Volných míst je 250 a na jedno volné místo připadá více než 23 žadatelů. Nejhorší situace je na Jesenicku. O jednu pracovní pozici se uchází více než 30 lidí bez místa.