LHK Jesřábi

Jestřáb Tomáš Divíšek bojuje v anketě Sympaťák WSM ligy. Dáme mu hlas?

ilustrační foto LHK Jestřábi

Devátého října 2017 začal třetí ročník ankety Sympaťák WSM Ligy. Do ankety bylo nominováno šestnáct prvoligových hráčů. Čtrnáct na základě volby klubových redakcí, další dva dostali divokou kartu od serveru Hokej.cz a od Mitchella Fillmana, jakožto předchozího vítěze. Za LHK Jestřábi Prostějov byl nominován Tomáš Divíšek. Podpořit ho můžete až do 28. ledna! 

Hlasující mají možnost udělit hlas třem hráčům. Hlasování, které probíhá na facebookovém účtu Hokej.cz, skončí 28. ledna o půlnoci. Z technických důvodů nejde hlasovat z mobilů. Pro Tomáše můžete hlasovat na https://www.facebook.com/hokejcz/app/1528082540841998/

Hráč s nejvíce hlasy získá pamětní plaketu a další ceny. Ceny budou předány na konci základní části před domácím zápasem týmu vítězného hráče.

Předběžné opatření stran hokejové licence soud nevydal!

ilustrační foto LHK Jestřábi mládež

Koncem června podalo město Prostějov návrh k soudu na předběžné opatření týkající se zákazu nakládání s hokejovou licencí. Soud ale opatření zamítl.

"Hokejovou licenci kdysi koupilo město s tím, že s nikdo nesmí manipulovat bez svolení Prostějova. Tato podmínka podle našich právníků stále trvá, i když byla licence převedena dál. Dnešního dne byl na Okresní soud v Prostějově podán návrh na předběžné opatření – zákaz nakládání s hokejovou licencí," uvedla koncem června primátorka Alena Rašková.

Zraněný hokejový fanoušek přerovských Zubrů nezemřel!

ilustrační foto PČR

Na portále FOP1913.cz se 6. listopadu objevila informace o úmrtí fanouška přerovských Zubrů, který měl být po zápase napaden skupinou prostějovských fans. Jak PvNovinky zjistily u policejního mluvčího Františka Kořínka, tato zpráva se nezakládá na pravdě!

"Není pravdou, že by došlo k úmrtí zraněného muže. Naopak, utrpěl lehká zranění, která ale neutržil při napadení. Způsobil si je následně sám," sdělil v neděli dopoledne redakci Kořínek. Muž byl podle jeho slov pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek. "Celý incident střetu s fanoušky Jestřábů zaznamenal kamerový systém. S největší pravděpodobností bude kvalifikován jako přestupek," dodal mluvčí. (ber)

OBRAZEM: Halloweenská párty na ledě!

ilustrační foto

Na Zimním stadionu proběhla v pátek 28. října Hallowenská párty na ledě, pořádaná vedením klubu LHK Jestřábi mládež.

"Do programu byla zařazena krasobruslařská exhibice, pro rodiče byl připravený horký svařák na zahřátí zdarma. Párty provázela též tématická hudba, přítmí a spousta masek na ledě i mimo něj", popsala příjemnou událost jedna z přítomných maminek, paní Petra.

"Na závěr děti procházely stezkou odvahy mezi šatnami zimního stadionu, na jejímž konci dostali sladkou odměnu za statečnost. Všichni jsme se skvěle bavili", dodala Petra.

Další akci, kterou vedení LHK Jestřábi mládež plánuje, je Mikuláš. Vyrazíte? (red)

LHK Jestřábi vyhlásil vánoční malířskou soutěž!

ilustrační foto plakát

LHK Jestřábi vyhlašují Vánoční malířskou soutěž, spojenou s výstavou obrázků na venkovním kluzišti, a to na náměstí TGM. První kolo soutěže bude spuštěno od 7. listopadu spolu s otevřením venkovního kluziště.

Obrázek musí mít tři motivy: venkovní kluziště, jestřáb nebo hokejista a město (znak, budova, atd.) „Prosíme, aby obrázky měly velikost papíru A4, které po 10. prosinci naskenujeme a umístíme k hlasování na internet, kde budete vybírat postupující do druhého kola,“upozorňuje klub. Zúčastnit se mohou všechny věkové kategorie, nejen z LHK. Akce bude spojena s výstavou obrázků na náměstí TGM. O celkovém vítězi rozhodnou návštěvníci venkovního kluziště. „Čekají na vás věcné i finanční ceny,“ láká klub malíře. Obrázky odevzdávejte na sekretariátu klubu. (red)

LHK Jestřábi vyhlašují nábor!

ilustrační foto plakát

Kluci i holky mají možnost zapojit se do hokejového týmu. LHK Jestřábi hledají nové hráče.

„Nabízíme kvalitní zázemí, trenéry i zapůjčení výstroje,“ lákají Jestřábi. Bližší informace naleznete na lhkjestrabi.cz. (red)

Hokejovou smlouvu podepíšou radní, "obešli" zastupitele

ilustrační foto Pochod 2014

 

Prostějovští hokejisté měli pomocí smlouvy o reklamě inkasovat od města 3,6 milionu korun. Její schválení měli odklepnout 8. června zastupitelé, materiál byl ale na poslední chvíli z jednání stažen. Rada rozhodla jinak a o smlouvě rozhodne sama.

Podle vedení Prostějova byla smlouva v naprostém pořádku, materiál byl ale stažen z jiného důvodu. „Návrh smlouvy totiž musí viset 30 dní na úřední desce, což se u nás nestalo. Zatímco v jiných městech panuje shoda v tom, že se hokejový klub podpoří a na úřední desku se to ani nedává, u nás je tomu jinak dík opozici,“ vysvětlil změnu na čtvrteční tiskové konferenci náměstek primátora Jiří Pospíšil s tím, že postup konzultovali právníci magistrátu s několika městy.

Firma šéfa hokeje, který má dostat městské miliony, dlužila na daních

ilustrační foto hokej.cz

 

Rada města doporučila zastupitelům, aby schválili smlouvu o reklamě ve výši téměř čtyř milionů korun mezi Statutárním městem Prostějovem a LHK Jestřábi. Oznámil to na tiskové besedě náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Někteří z přítomných novinářů poukázali na to, že firmě Olpran se sídlem v Olomouci – Chválkovicích, jejímž jednatelem je generalní manažer prostějovského hokeje Jaromír Luňák, finanční úřad zastavil majetek. Náměstek Pospíšil prohlásil, že podle jeho informací firma tuto záležitost dala do pořádku.

Nás zajímalo, o co konkrétně jde. Dříve totiž platilo, že se zásadně nedávaly městské peníze subjektům, které neměly v pořádku vypořádání se státem, finančním úřadem či dlužily městu.

Jestřábi padli proti Chomutovu krutým výsledkem

Foto L. Tesař

 

Prostějovští Jestřábi svedli druhý souboj s týmem ze špičky tabulky ve třech dnech, po zápase v Českých Budějovicích je doma čekal Chomutov, Hanáci byli po dvě třetiny statečným soupeřem, ale v poslední části Piráti zabrali a přehráli Jestřáby výsledkem 6:1, který je ovšem pro domácí trochu krutý.

Zápas nezačal zrovna aktivně, větší šanci v první třetině měl domácí Kindl, který blafákem nevyzrál na Kopřivu, zajímavý moment se odehrál v patnácté minutě, kdy měli mít hosté přesilovku, ale Gajovský předvedl gesto fair-play a sudímu řekl, že se nejednalo o nedovolený zákrok. Ještě před sirénou se ale usmálo štěstí na Chomutov, když po Ruttově střele puk záhadně propadl za Šimbocha. Ve druhé třetině měli víc šancí domácí, ale na Kopřivu ve velkých šancích nevyzráli ani Duba ani Husák či jedna z nejnovějších posil Ján Niko.