Maršálková

Novou šéfkou divadla je Jana Maršálková, přinášíme s ní rozhovor!

ilustrační foto

Jednání radních v otázce nového ředitele nebo ředitelky Městského divadla v Prostějově má jasný výstup. Od 1. srpna do direktorského křesla usedne nynější zástupkyně ředitele Reálného gymnázia a Základní školy města Prostějova Jana Maršálková. Připravili jsme rozhovor a první dotaz se týkal obtížnosti výběrového řízení.

„Nejtěžší bylo vymyslet koncepci, se kterou se presentujete při výběrovém řízení. Nad tím jsem strávila spoustu poctivého času. Tady nesete svou kůži na trh a tak jsem pochopitelně chtěla, aby to bylo perfektní. Do soutěže jsem šla s jasnou představou a dobrými pocity.“

Přicházíte ze školství, tedy trochu odlišné oblasti. Co od svého nového pracovního zaměření očekáváte?

Silniční obchvaty v nedohlednu. Dusit se budeme dál!

ilustrační foto

Sliby a stále jen sliby. Pouze na této úrovni se dá mluvit o výstavbě zamýšlených obchvatů v regionu. Dalším termínem, na který se přesune rozhodnutí o budoucích trasách, je prý říjen letošního roku. Zakopaný pes je jak v množství krajských financí, které jsou rok od roku tenčí, tak i ve výkupech pozemků. Majitelé spekulativně navyšují ceny.

Těžké kamiony dusící jak město Prostějov, tak obce Ohrozim a Ptení budou dál jezdit po úzkých silnicích téměř bez omezení. Hejtmanství stále neumí říci, do jakých projektů se výhledově pustí.