mateřinka

Mateřinkou tekla voda. Opravy si vyžádají tisíce!

ilustrační foto

Poškozená střecha mateřské školky v Partyzánské ulici stojí za investicí, která se vyšplhala na 140 tisíc korun. Nejdříve sem tam pár kapek, následně mokrý celý strop, to je výsledek nedobré údržby. Dnes střechu čeká oprava a zatečená místa malíře.

„Občas sem prý trošku zateklo, to mi řekla bývalá nájemnice v době, kdy jsem o byt v mateřince usilovala,“ vzpomíná Jana Kostelníková, která tady už rok bydlí a dodává, že se na případný problém se střechou úředníků magistrátu dotazovala.

„Dozvěděla jsem se, že střecha je opravená, což pro mě bylo směrodatné a víc jsem se tím nezabývala,“ doplnila Kostelníková. Velké překvapení ale na sebe nenechalo zas tak dlouho čekat a po jednom letošním dešti střecha nevydržela.

Diskuze k životu ve městě? Radši v hospůdce než na veřejnosti!

ilustrační foto

Pondělní veřejná diskuze k životu ve městě vynesla na světlo několik témat, která vykrystalizovala od takzvaných kulatých stolů. Mezi nejpalčivější problémy, podle přítomných lidí, patří nedostatek zeleně, nebezpečná křižovatka u Rodenů a absence církevní základní školy.

V aule Gymnázia Jiřího Wolkra proběhla v pondělí diskuse k takzvanému plánu zdraví a kvality života. Lidé se na Fóru zdravého města Prostějova mohli podělit o své náměty a kritiku. V diskuzi se rozebíraly oblasti veřejné správy a rozvoje města, řeč byla o životním prostředí a také sociální sféře. Padaly názory na dopravu, úroveň podnikání, vzdělávání či na možnosti smysluplně a příjemně trávit volný čas.