městské muzeum

Prostějov navštíví 30 portrétů Milana Knížáka

ilustrační foto pozvánka

Muzeum a galerie v Prostějově, p. o. ve spolupráci s Galerií umění Prostějov zve na výstavu obrazů Milana Knížáka 30 portrétů.

Vernisáž se uskuteční 17. 12. 2018 v 17 hodin v budově Muzea a galerie v Prostějově na náměstí T. G. Masaryka. Výstava potrvá do 3. 3. 2019. (red) 

Novou ředitelkou Muzea a galerie v Prostějově je Soňa Provazová

ilustrační foto Muzeum a Galerie v Prostějově

Novou ředitelkou Muzea a galerie v Prostějově je Soňa Provazová, sociální pracovnice z Prostějova. Působila mimo jiné jako předsedkyně prostějovské kulturní komise po odchodu Josefa Augustina.

Bývalý ředitel Daniel Zádrapa řídil Muzeum a Galerii v Prostějově od července 2014. Do té doby byl vedoucí odboru památkové péče prostějovského magistrátu. Rada Olomouckého kraje jej odvolala 12. března 2018. „Důvodem byly dlouhodobě neuspokojivé pracovní výsledky,“ vyjádřila se tehdy Eva Knajblová, tisková mluvčí Krajského úřadu Olomouckého kraje. Kraj od té doby vypsal dvě výběrová řízení, vítězka ale vzešla až z druhého.

Hledá se ředitel Muzea a galerie v Prostějově

ilustrační foto Muzeum a Galerie v Prostějově

Rada Olomouckého kraje vyhlásila výběrové řízení na obsazení pracovního místa ředitel/ka Muzea a galerie v Prostějově.

Uchazeč musí mít mimo jiné VŠ vzdělání v magisterském studijním programu (obor historie, muzeologie, management, ekonomika nebo právo výhodou); znalosti v oboru působení a zaměření organizace; znalost právních předpisů v oblasti kultury, muzejnictví a ochrany sbírkových předmětů a právních předpisů týkajících se činnosti příspěvkových organizací. Praxe v řízení a vedení kolektivu minimálně tři roky je výhodou.

Termín podání přihlášek je do 30. 4. 2018 do 15 hodin.

Daniel Zádrapa byl odvolán z funkce ředitele muzea

ilustrační foto vecernikpv.cz

Jak jsme se dozvěděli, v pátek převzal odvolání z funkce ředitel Muzea a galerie v Prostějově Daniel Zádrapa. O vyjádření jsme požádali náměstka hejtmana Františka Juru.

„Danielu Zádrapovi jsem v pátek předal odvolání z funkce, následující pracovní den, tedy dnes (pondělí 19.3., pozn. redakce), je odvolán. Zádrapa je aktuálně v pracovní neschopnosti, a ačkoliv odvolání převzal, výpověď dostane až po návratu do zaměstnání“, uvedl pro Prostějovské novinky náměstek hejtmana, zodpovědný za kulturu, František Jura. „Důvod odvolání? Dlouhodobá nespokojenost s vedením instituce“, dodal Jura. (red)

Muzeum zve na Archeologii a detektory kovů

ilustrační foto plakát

Na muzejní podvečer Archeologie a detektorů kovů zve ve čtvrtek 19. října 2017 od sedmnácti hodin Muzeum a galerie Prostějovska.

Přednášet budou M. Popelka, I. Čižmář (Ústav archeologické památkové péče Brno, v.v.i.).  Přednáška se koná k příležitosti Mezinárodního dne archeologie. Ten připadá na sobotu 21. října, kdy je vstup do stálé expozice archeologie zdarma. (red)