Mundy

Pozor! Irský písničkář MUNDY na zámek nepřijede!

ilustrační foto internet

 

Nedávno jsme vás na stránkách Prostějovských Novinek informovali o koncertě známého irského písničkáře Enreighta, zvaného Mundy. Ten měl vystoupit v rámci hodového programu v sobotu na prostějovském zámku. Ze zdravotních důvodů byly jeho koncerty v rámci České republiky zrušeny.

"Je tomu bohužel tak. Koncem minulého týdne nám ze zastupující agentury telefonovali, že jsou všechny koncerty zrušeny. Bohužel si hudbu irského písničkáře neposlechneme, jak se to povedlo při inauguraci americkému prezidentu Obamovi. Koncerty druhých dvou hudebních skupin - Prouza a Mimo provoz - jsme přesunuli do klubu Apollo 13. Doufáme, že vzhledem ke studenému počasí a občasným přeháňkám to bude nejlepší řešení", vyjádřila se ke zrušenému koncertu a náhradnímu řešení Milada Sokolová z Okrašlovacího spolku města Prostějova.

Zpíval prezidentu Obamovi, teď přijede do Prostějova!

ilustrační foto internet

 

Hodová sobota se nezadržitelně blíží a s ní i koncert irského zpěváka Mundyho. Ten vystoupí na prostějovském zámku od 16:00 hodin.  Pořádajícími subjekty jeho koncertu jsou Okrašlovací spolek města Prostějova a hudební klub Apollo 13.

Irský zpěvák a skladatel Mundy patří do skupiny umělců, kterým se podařil úspěšně přechod od pouličního hraní v Dublinu k mezinárodním úspěchům v průběhu devadesátých let. Hraje převážně akustický folk-rock a bývá přirovnáván k Damienu Ricemu či Josh Ritterovi.

Úspěšně koncertuje na obou stranách Atlantiku, hostoval na koncertech takových hvězd, jako je Alanis Morissette, Bob Dylan nebo Neil Young. Nedávno také vystupoval pro presidenta Obamu u příležitosti jeho inaugurace.

Předskokan Boba Dylana Irčan MUNDY na hodovou sobotu v Prostějově?!

ilustrační foto internet

 

Je velmi pravděpodobné, že irský zpěvák Mundy, vlastním jménem Edmund Enright, vystoupí na hodovou sobotu na nádvoří zámku v Prostějově.

Irský písničkář Mundy patří k těm hudebníkům, kteří začali svoji kariéru jako pouliční muzikanti na známé dublinské Grafton Street, jeho první singl July následovaný albem 24 Star Hotel mu přinesl první mezinárodní uznání. Mundy, kterého zvaly na tour takové hvězdy jako je Bob Dylan nebo Neil Young, hraje akustický, chytlavý a na folku založený pop/rok, který vás naprosto unese a nabije obrovskou energií.