nehoda

Jedna křižovatka, dvě nehody. Během čtyř hodin!

ilustrační foto

V neděli 24. září 2017 došlo v křižovatce mezi obcemi Prostějov, Kostelec na Hané, Smržice a Mostkovice ke dvěma dopravním nehodám během čtyř hodin. 

K první došlo ve 13:40 hodin, když křižovatkou od obce Smržice proti značce „Stůj, dej přednost v jízdě!“ k obci Mostkovice projížděl dvaačtyřicetiletý řidič s vozidlem značky Citroën. V křižovatce pak z dosud přesně nezjištěných příčin z boku narazil do po hlavní silnici k Prostějovu jedoucího automobilu značky Suzuki. Při nehodě došlo k lehkému zranění řidičky Suzuki. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun.

Nehodu způsobil muž se ženou na klíně!

Foto PČR

V sobotu 23. září 2017 před osmnáctou hodinou došlo v obci Nezamyslice k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Vozidlo typu Škody Felicia mělo na rovném úseku komunikace pravým zrcátkem poškodit na nájezdu do domu zaparkovaný automobil typu Škody Fabia. Felicie po dopravní nehodě z místa odjela, aniž by její posádka zastavila.

Dle svědků měla v době nehody vozidlo řídit žena, která na sedadle řidiče seděla na klíně muže. Majitelé poškozeného vozidla za Felicií ihned vyrazili a pokusili se ji zastavit. To se jim podařilo až v centru obce Doloplazy. To už vozidlo řídil muž. Poškození na místo přivolali policii.

Při šetření okolností dopravní nehody se k řízení v době nehody opravdu přiznala jednatřicetiletá žena, která dále uvedla, že není držitelkou řidičského oprávnění.

Cizinci, který na přejezdu vrazil do vlaku, hrozí pět let vězení

Foto PČR

O dopravní nehodě nákladního vozu, který se včera ráno v Olomouci střetl s osobním vlakem, PvNovnky informovaly. Policie dnes vydala zprávu o stíhání 48letého řidiče, který je cizím státním příslušníkem.

"Kriminalisté územního odboru Olomouc dne 20. září 2017 zahájili trestní stíhání 48letého řidiče (cizince) nákladního vozidla, jako obviněného ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti. Trestní stíhání je vedeno na svobodě," uvedl Libor Hejtman z olomoucké policie.

Obviněnému v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody v rozmezí šesti měsíců až pěti let nebo zákaz činnosti. (red)

 

Mladý muž vypadl z druhého patra. Způsobil si vážná zranění

ilustrační foto ZZS

Včera po deváté hodině dopolední došlo k pracovnímu úrazu šestadvacetiletého muže, který v Prostějově prováděl stavební práce. Při nich spadl z druhého nadzemního patra rozestavěné stavby na zem a způsobil si vážná zranění.

"Z místa byl převezen rychlou záchrannou službou do Fakultní nemocnice Olomouc," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že příčina události je v šetření policistů, kteří budou zjišťovat a prověřovat, za jakých okolností k pádu došlo. (red)

 

Další smyk na mokré vozovce. Na D46

Foto PČR

Dnes, přibližně hodinu po půlnoci, došlo na 28,5 kilometru dálnice D46 ve směru na Prostějov k havárii osobního automobilu typu Škoda Octavia. Devětadvacetiletý řidič v dešti nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a na mokrém povrchu dostal smyk.

"Následkem toho vozidlo vyjelo vpravo mimo komunikaci do příkopu, kde došlo k otočení vozidla do protisměru. Při vyjetí mimo komunikaci vozidlo odlomilo jeden plastový směrový sloupek," informoval policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na vozidle a sloupku byla předběžně vyčíslena na 120 500 korun. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. "Jeho přestupek vyřešili na místě uložením blokové pokuty ve výši jeden tisíc korun," dodal Kořínek. (red)

 

Pozor! U Vícova auto na střeše!

ilustrační foto PČR

Dnes krátce před devátou hodinou došlo na komunikaci mezi obcemi Vícov a Ohrozim k dopravní nehodě dvou osobních automobilů značek Audi a VW Polo. V současné době je komunikace v obcích Vícov a Ohrozim uzavřena. Objízdná trasa vede přes město Plumlov.

"Ke střetu vozidel došlo z dosud přesně nezjištěných příčin. Vozidla po střetu skončila mimo komunikaci v poli. Vozidlo Audi bylo převráceno na střechu. Řidička z Audi i muž z VW byli z místa převezeni do prostějovské nemocnice. Další osoby ve vozidlech nebyly," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody nebyla dosud vyčíslena. Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. (red)

Nákladní auto a vlak se srazily na přejezdu. Devět zraněných

Foto PČR

Na železničním přejezdu v Olomouci se ve středu brzo ráno srazil vlak s nákladním automobilem. Podle předběžných informací policie se zranilo devět cestujících z vlaku, jejich zranění nemají být vážná.

"Ve středu 20. září 2017, těsně před pátou hodinou ráno, se v Olomouci na Bělidlech, ulice Divišova, srazil osobní vlak a nákladní automobil. Při nehodě bylo zraněno 10 cestujících. Na místě jsou profesionální hasiči z Olomouce a hasiči správy železniční dopravní cesty. Obě vozidla zajistili proti vzniku požáru a pomáhali s přestupem zraněných cestujících do přistavené tramvaje, kde si je přebírala zdravotnická záchranná služba. Doprava na železniční trati je zastavena," uvedla hned ráno Vladimíra Hacsiková, mluvčí HZS Olomouckého kraje.  

Další nehoda na vlečce u Kostelce!

Foto Alena R.

Mokrá vozovka, déšť a brzdy. Někdy to prostě nevyjde. Stejně jako dnes ráno u železniční vlečky, protínající komunikaci z Kostelce do Prostějova. Střet se naštěstí obešel bez zranění. 

"Došlo ke střetu dvou osobních vozidel, jehož příčinou bylo zřejmě nedobrzdění. Naše hlídka zde byla pouze v roli poradní, protože řidičům pomáhala s vyplněním euro formulářů o nehodě," sdělil redakci policejní mluvčí František Kořínek. Podle jeho slov policisté v posledních dnech řešili či řeší hned několik nehod, které mají souvislost s deštěm. "Řidiči nerespektují změnu počasí a jezdí stále jako na suchých silnicích," dodal Kořínek s tím, že většina střetů končí naštěstí jen pomuchlanými plechy. (ber)

Muž spadl do šachty. Do nemocnice musel vrtulníkem

ilustrační foto ZZS

V pondělí 18. září v 13:25 hodin v Konici na stavbě nové budovy došlo k pracovnímu úrazu dvaapadesátiletého muže. Dosavadním šetřením policisté zjistili, že muž měl při nesení břemene couvat a přitom spadl do asi šesti metrů hluboké šachty. 

"Při pádu utrpěl zranění, se kterými byl následně letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Alkohol u muže policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Příčiny, okolnosti i míra zavinění události jsou v současnosti předmětem dalšího šetření. (red)

 

Žena neodhadla vzdálenost. Matizem trefila náklaďák

Foto PČR

Včera pět minut před osmou hodinou ranní se stala dopravní nehoda na dálnici D46 ve směru na Vyškov. Osobní vůz se střetl s náklaďákem. Řidička osobáku skončila v nemocnici.

"Šestadvacetiletá řidička s vozidlem Daewoo Matiz jela v levém jízdním pruhu a při zařazování do pravého jízdního pruhu neodhadla vzdálenost mezi vozidly a bočně se střetla s nákladním vozidlem s návěsem. Žena s vozidlem vyjela mimo komunikaci a zastavila až v hustém keřovitém porostu. Při nehodě žena utrpěla zranění, se kterými byla převezena do prostějovské nemocnice," popsala nehod policejní mluvčí Miluše Zajícová. Na vozidlech vznikla předběžná škoda 25 000 Kč. (red)