nehoda

Octavia málem srazila motorkáře. Raději stroj položil sám

Foto PČR

V pátek před 19 hodinou jel řidič (cizinec) s osobním vozidlem Š Octavia po ulici Wolkerova a najížděl na kruhový objezd na Petrském náměstí. Přitom zřejmě ohrozil řidiče motocyklu, který jel po objezdu.

"Aby nedošlo ke střetu, zareagoval motorkář tak, že tzv. položil motorku, to se mu také podařilo. Po pádu byl sanitkou převezen na vyšetření do nemocnice," sdělila PvNovinkám policejní mluvčí Miluše Zajícová. Vznikla hmotná škoda na motorce v předběžné výši 50 000 Kč. Provedená dechová zkouška u obou řidičů vyloučila požití alkoholu před jízdou. Míra zavinění je předmětem dalšího šetření. (ber)

Další opilec za volantem. K úhoně přišly naštěstí jen okrasné dřeviny

Foto PČR

V pondělí odpoledne se do stavu vylučujícího řízení vozidla dostal 33letý muž, který toho nedbal, nasedl do Škody Felicia a v obci Výšovice havaroval. Opilý a bez řidičáku.

"S autem vyjel vlevo mimo komunikaci a přední částí porazil čtyři thuje rostoucí u jednoho z rodinných domů. Při nehodě si řidič žádné zranění nezpůsobil. Hlídka na místě provedla u řidiče dvě dechové zkoušky, které měly pozitivní výsledky s hodnotami 1,29 a 1,27 promile. K požití alkoholu se viník doznal. Opačný výsledek měl orientační test na návykové látky," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že policistům řidič předložil pouze občanský průkaz, protože jak se vzápětí zjistilo, nevlastní ani řidičské oprávnění.

Auto vjelo v Českobratrské pod vlak. A zranilo chodkyni

Foto PČR

Na železničním přejezdu v Prostějově se ve středu odpoledne srazil osobní vlak s osobním autem. Při nehodě byli zranění dva lidé.

Nehoda se stala krátce před 16. hodinou na železničním přejezdu v Českobratrské ulici, který je zabezpečený světelnou signalizací bez závor. "Došlo tam ke střetnutí osobního vlaku jedoucího z Červenky do Prostějova s osobním automobilem. Škody zatím nebyly vyčísleny," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Při nehodě se zranil řidič a chodkyně, kterou osobní auto srazilo po střetu s vlakem. 

Opilý řidič havaroval. Na čerpací stanici

Foto PČR

Ve středu 6. října před polednem projížděl šestačtyřicetiletý řidič vozidla Renault Megane čerpací stanicí v Prostějově na Petrském náměstí. Při jízdě neodhadl vzdálenost od zaparkovaného nákladního vozidla Man a narazil do něj.

Přivolaní policisté provedli u řidiče osobního vozidla dechovou zkoušku na alkohol, která byla pozitivní. "Muž nadýchal 2,62 ‰ a 2,61 ‰ alkoholu v dechu. Řidič se k požití alkoholu před jízdou doznal," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Způsobenou škodu odhadli na 12 000 korun. Řidiči hrozí za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. (red)

Opilý řidič otočil auto na střechu

Foto PČR

K další dopravní nehodě na Prostějovsku policisté vyjížděli v úterý před půl šestou odpoledne do obce Ohrozim.

Čtyřiapadesátiletý řidič jel vozidlem Škoda Octavia po silnici č. II/150 od obce Ohrozim na obec Prostějov. "Na rovném úseku nezvládl řízení vozidla, vyjel do protisměru, přejel přes chodník, narazil do sloupu vysokého napětí a prorazil zábradlí. Vozidlo poté vyjelo ze srázu, kde se převrátilo na střechu. Policisté u řidiče provedli dechové zkoušky na alkohol, které byly pozitivní. Přístroj naměřil hodnoty 2,47 ‰ a 2,65 ‰ alkoholu v dechu," kontatoval policejní mluvčí Libor Hejtman s tím, že muž uvedl, že zhruba od desíti hodin dopoledne do tří hodin odpoledne vypil několik piv.

Policista mimo službu srazil cyklistu. Muž na místě zemřel

ilustrační foto PČR

Osobní auto srazilo ve čtvrtek večer u Olomouce cyklistu. Střet vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů, řidičem auta byl policista.

Nehoda se stala mezi Olomoucí a Topolany. "Muž byl sražen osobním automobilem a utrpěl těžká poranění, která byla neslučitelná se životem. Lékař na místě události tak musel u pacienta konstatovat smrt a provést ohledání těla zemřelého," uvedla Lucie Mikisková s tím, že šlo o muže středního věku.

Ivana Nguyenová, mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů potvrdila, že inspekce nehodu vyšetřuje, protože jejím účastníkem byl policista. Podle serveru Novinky.cz řídil policista svůj soukromý vůz v době osobního volna.

Policista mimo službu srazil cyklistu. Muž na místě zemřel

ilustrační foto PČR

Osobní auto srazilo ve čtvrtek večer u Olomouce cyklistu. Střet vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů, řidičem auta byl policista.

Nehoda se stala mezi Olomoucí a Topolany. "Muž byl sražen osobním automobilem a utrpěl těžká poranění, která byla neslučitelná se životem. Lékař na místě události tak musel u pacienta konstatovat smrt a provést ohledání těla zemřelého," uvedla Lucie Mikisková s tím, že šlo o muže středního věku.

Ivana Nguyenová, mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů potvrdila, že inspekce nehodu vyšetřuje, protože jejím účastníkem byl policista. Podle serveru Novinky.cz řídil policista svůj soukromý vůz v době osobního volna.

Na dálnici se srazily dodávky. Řidiči vyvázli bez zranění, škoda je 400 tisíc

Foto PČR

Včera krátce před pátou hodinou ráno přijali policisté oznámení o dopravní nehodě dvou dodávkových vozidel na 307,5 km dálnice D1 u Hranic ve směru z Olomouce na Ostravu.

Řidič (cizinec) dodávkového vozidla VW Crafter jedoucí v prostředním jízdním pruhu narazil svou přední částí do zadní části jedoucího vozidla Mercedes Benz svého krajana. Dodávka Mercedes byla odmrštěna do pravých ocelových svodidel a následně se převrátila na levý bok, kde zůstala ležet přes dva jízdní pruhy. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Řidiči nebyli pod vlivem alkoholu. Policisté u obou havarovaných vozidlech zadrželi osvědčení o registraci vozidla.

Bavorák skončil na střeše. A shořel ·

Foto HZS Olomouckého kraje

Osobní automobil skončil v úterý po sedmnácté hodině u Šubířova na Prostějovsku po nárazu do stromu na střeše a začal hořet. Při nehodě se zranil jeden člověk. Do nemocnice jej transportoval vrtulník.

Podle policistů 42letý řidič vozidla BMW při jízdě na obec Šubířov nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a na mokré komunikaci po průjezdu levotočivou zatáčkou dostal smyk, vyjel vpravo mimo komunikaci a postupně narazil do dvou stromů a směrového sloupku. "Řidič v průběhu nehody vypadl z auta, které se převrátilo na střechu a ihned začalo hořet. Zraněný řidič byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Policisté u řidiče, který nebyl schopen dechové zkoušky na alkohol, nařídili odběr krve. Při nehodě vznikla škoda přes 100 000 korun.

Nezabrzdit auto se nevyplácí

Foto čtenář

V pondělí se o tom přesvědčil řidič, který odstavil svého Forda na parkovišti v ulici Dr. Horáka. Podcenil ale situaci a vůz nezabrzdil.

"Stál jsem u svého auta a povídal si s kamarádkou, když se modrý Ford najednou rozjel. Chvilku nám trvalo, než jsme si uvědomili, že za volantem nikdo není," uvedl muž, který se vůz pokusil zastavil. Dveře byly ale zamknuté, a tak se auto zastavilo až o reklamní sloup. "Byla to klika, jen chvilku předtím tudy šla maminka s kočárem. Kdyby tam nestál sloup, vůz mohl sjet až do silnice a způsobit mnohem víc škody," doplnila další z přihlížejících. Podle informací redakce řidič i s dítkem mířil do zdejší základní školy. Budiž mu oprava zničeného blinkru varováním. (ber)