nehoda

Opilý cyklista měl štěstí v neštěstí, jeho kolo dopadlo hůře

Foto Policie ĆR

V pondělí před dvaadvacátou hodinou jel dvaapadesátiletý cyklista z obce Nezamyslice do obce Mořice. Zřejmě vlivem své podnapilosti však nezvládl řízení a uprostřed silnice první třídy havaroval a zůstal ležet u středové čáry. Měl však štěstí, protože místem osobním autem projížděla čtyřicetiletá žena. Ta zastavila a snažila se muže z místa havárie dostat mimo silnici. I přes několik pádů se muž díky ženě do bezpečí dostal.

Stejné štěstí však už nemělo jeho jízdní kolo, protože jen o chvíli později místem projížděl devatenáctiletý řidič se Škodou Fabií. Ten nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a stavu pozemní komunikace. Proto nebyl schopen zastavit na vzdálenost, na kterou měl rozhled a jízdní kolo přejel.

Cyklista při havárii utrpěl zranění, se kterým byl následně převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na bicyklu a automobilu byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun.

Střet dvou škodovek skončil zraněním. A škodou 300 tisíc korun

Foto PČR

Ve čtvrtek 21. května 2020 po třinácté hodině došlo v křižovatce mezi obcemi Dubany, Smržice, Držovice a Olšany u Prostějova k dopravní nehodě dvou osobních automobilů.

Dvaasedmdesátiletý řidič Škody Yeti do křižovatky od Držovic proti dopravní značce „Stůj, dej přednost v jízdě!“ vjel v době, kdy tudy po hlavní komunikaci z Duban na Smržice čtyřiačtyřicetiletá žena řídila Škodu Fabii. Došlo ke střetu vozidel, po kterém Fabia vyjela mimo komunikaci.

Mezi obcemi Kaple a Lípy se stala havárie. Zraněni byli dva senioři

Foto PČR

V pátek 15. května 2020 po deváté hodině došlo na komunikaci mezi obcemi Kaple a Lípy k havárii osobního automobilu Renault.

"Čtyřiaosmdesátiletý řidič z dosud přesně nezjištěných příčin přejel do protisměru, dostal smyk a vyjel vpravo mimo komunikaci. Tam vozidlo narazilo do příkopu a poté zastavilo v poli. Při havárii došlo k lehkému zranění řidiče i jeho o dva roky mladší spolujezdkyně. Ke zranění dalších osob nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Spadlo rogalo. Pilotka skončila v nemocnici!

ilustrační foto

Na olomoucké letiště vyjížděli v sobotu 16. května dopoledne hasiči. Havarovala zde pilotka rogala. 

Při vzletu nezvládla řízení a asi ze tří metrů spadla na zem. Hasiči asistovali záchranářům se zraněnou do vozu záchranné služby. Na místě zajistili provozní kapaliny a předali místo vyšetřovatelům. Informovali o tom na svém twitterovém účtu. (red)

Předjíždění na plné čáře se nevyplatilo

Foto PČR

Ve středu 13. května 2020 v 8:00 hodin došlo na komunikaci mezi obcemi Protivanov a Skelná Huť k dopravní nehodě nákladního a osobního automobilu. V místě označeném podélnou čárou souvislou se čtyřiapadesátiletý řidič Škody Kodiak rozhodl předjet před ním pomaleji jedoucí nákladní automobil s návěsem a traktor s přívěsem.

"V době, kdy předjížděl kamion, jeho řidič v úmyslu předjet traktor vyjel do levého jízdního pruhu. V důsledku toho došlo k bočnímu kontaktu osobního a nákladního automobilu a k naražení Kodiaku na svodidla vlevo podél komunikace," popsal situaci poliejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše škody způsobené na svodidlech a vozidlech byla předběžně vyčíslena na 230 tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Špatné rozhodnutí řidiče ameriky. Zranění a škoda 450 tisíc

Foto PČR

V neděli 10. května 2020 okolo poledne jel třiatřicetiletý řidič s vozidlem Dodge Challenger po dálnici D 46 ve směru jízdy z obce Prostějov na obec Vyškov. Způsobil nehodu. 

Při jízdě v levém pruhu na patnáctém kilometru nepřizpůsobil rychlost jízdy hustotě provozu a v okamžiku, kdy chtěl podjet osobní automobil Škoda Fabia, které před ním jelo pomaleji, odbočil do pravého jízdního pruhu, kde však narazil do zadní části zde jedoucího vozu Škoda Octavia, které právě řidič ve Škodě Fabia předjížděl. Poté narazil muž ve vozidle Dodge Challenger i do Fabie, která byla nárazem odhozena na středová svodidla, kde skončila také Octavia.

Nissan skončil na střeše, posádka v nemocnici

Foto HZS Olomouckého kraje

Včera, tj. 6. 5. 2020, odpoledne jel ve vozidle Nissan Qashqai mladý muž společně s dalšími čtyřmi spolucestujícími od obce Čelechovice na Hané směrem na obec Kaple. V průběhu jízdy však více pozornosti než řízení vozidla věnoval svému mobilnímu telefonu. V důsledku tohoto vyjel s automobilem na pravou krajnici, což ho polekalo, řízení vozu strhl vlevo a dostal se do smyku. Jeho jízdu ukončil travnatý příkop na pravé straně silnice, do kterého vozidlo nejprve narazilo a poté se převrátilo na střechu.

"Tři ze spolucestujících byli se zraněním odvezeni k ošetření do nemocnice. Řidič se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu i orientační zkoušce na přítomnost jiných návykových látek. Ani jedna z nich nepotvrdila předchozí ovlivnění těmito látkami. Policisté však zjistili, že muž za volantem neměl co dělat, neboť není držitelem žádného řidičského oprávnění a vozidlo nemá platnou technickou prohlídku," uvedla policejní mluvčí Lenka Vanková s tím, že na místě zasahovali rovněž hasiči.

Žena ležela na vozovce, řidič ji přehlédl. Život vyhasl

ilustrační foto PČR

Dnes, pár desítek minut po půlnoci, zemřela na komunikaci mezi obcemi Kojetín a Chropyně pětačtyřicetiletá žena. Řidič osobního vozidla Renault Twingo jel ve směru od Kojetína a přehlédl ve svém jízdním pruhu ženu, která z doposud neznámých důvodů ležela na vozovce. 

"Řidič nestihl dostatečně rychle zareagovat a došlo k nárazu, po kterém poškozená zůstala zaklíněna pod vozidlem, odkud musela být vyproštěna hasiči. Přivolaný lékař záchranné služby uvedl, že žena utrpěla zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehla," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Policejní komisař rozhodl a nařídil u zemřelé provedení soudní pitvy. Požití alkoholu před jízdou bylo u mladého řidiče vyloučeno dechovou zkouškou. Předběžná materiální škoda byla vyčíslena na 10 000 Kč.

Nepřežil zajíc, ani srna

ilustrační foto Policie ČR

Hned dva střety se zvěří řešili prostějovští policisté v první dva májové dny.

Jen pár minut po půlnoci na prvního máje řídil jednadvacetiletý řidič vozidlo Škoda Octavia na komunikaci č. I/47 mezi obcemi Mořice a Vrchoslavice. Řidiči náhle z pravé strany vběhl do jízdní dráhy zajíc, kterého přední částí vozidla srazil a usmrtil. Na vozidle vznikla škoda přes 1 000 korun.

Z auta zbyla hromada šrotu. Po havárii cestou z Prostějova do Kostelce

Foto PČR

Ve středu 29. dubna 2020 po jednadvacáté hodině řídil sedmadvacetiletý řidič Škodu Fabii na komunikaci mezi městy Prostějov a Kostelec na Hané. Asi kilometr před Kostelcem na Hané řidič z dosud nezjištěných příčin vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Po nehodě zůstal ve vozidle zaklíněn. Vyproštěn byl přivolanými příslušníky Hasičského záchranného sboru.

Při dopravní nehodě řidič utrpěl zranění, se kterým byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 90 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami. "Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

U zničeného vozidla policisté na místě zadrželi osvědčení o jeho registraci. (red)