nehoda

Usnul a narazil do stromu. V nemocnici skončil on i pětileté dítě

foto Policie ČR

V úterý v 18:35 hodin řídil devětatřicetiletý muž osobní automobil Škoda Superb na komunikaci z Konice k Šubířovu. Vlivem mikrospánku ztratil kontrolu nad vozidlem, a to vyjelo vpravo mimo komunikaci, kde čelně narazilo do stromu.

"Při nehodě utrpěli řidič i přepravované pětileté dítě zranění, se kterými byli letecky transportováni do Fakultní nemocnice v Brně," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 255 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou.

Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)

Spletl si pedály. Škoda je skoro půl milionu

Foto PČR

V pátek 3. července 2020 po poledni došlo na 30,5 kilometru dálnice D46 ve směru od Olomouce k dopravní nehodě dvou vozidel. Čtyřiasedmdesátiletý řidič Mitsubishi dojel zezadu ke koloně stojících vozidel. Dle vlastních slov si měl omylem splést pedály a místo brzdového sešlápl plynový.

Z toho důvodu narazil do zadní části stojící Škody Rapid. Po nárazu Mitsubishi vyjelo vlevo mimo vozovku a narazilo do středových svodidel. Ke střetu s dalšími vozidly nedošlo.

Při dopravní nehodě zranění utrpěli řidiči obou vozidel a spolujezdkyně ve Škodě. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 460 tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami. "Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

V Jeseníkách spadla lávka. Čtyři turisté skončili v nemocnici

foto Policie ČR

Jeseničtí kriminalisté prověřují od sobotního odpoledne zranění 4 turistů (cizinců), ke kterému došlo ve skanzenu na Jesenicku.  Ze zhruba tří půlmetrové výšky s nimi spadla lávka, po které přecházeli.

"Všichni zranění skončili v péči zdravotnické záchranné služby. Veškeré příčiny události, její okolnosti a souvislosti, jsou předmětem dalšího šetření," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. (ber)

Vlak narazil do trakčního vedení. Provoz na Prahu byl přerušen

Foto HZS Olomouckého kraje

Několik profesionálních a dobrovolných jednotek zasahovalo v sobotu u železniční vlakové nehody. Souprava osobního vlaku narazila do železničního návěstidla v Prosenicích.

"Nikdo ze 150 cestujících, ani strojvedoucí, nebyl zraněn," uvedl mluvčí společnosti Leo Express Emil Sedlařík. Vlak podle něj stál kvůli avizované poruše na trakčním vedení. Poté dostal informaci, že se může rozjet, rozjel se a spadlo na něj v nízké rychlosti trakční vedení. Na vlaku bylo poškozeno sklo a sběrač, proto nemohl pokračovat. „Nešlo o chybu dopravce,“ uvedl Sedlařík. Cestující přepravily náhradní autobusy, řada spojů byla zrušena. 

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala je škoda předběžně milion korun. (red)

Pátrání po utonulém vodákovi stále pokračuje

Foto Policie ČR

Pátrání po utonulém vodákovi, kterého v neděli 28. června vpodvečer strhl u Moravičan proud řeky, nadále pokračuje.

 

Během včerejší pátrací akce dvě desítky policistů prohledávaly břehy toku proti proudu od vodní elektrárny Nové Mlýny k Moravičanům. Samotné koryto řeky policisté projížděli na motorových plavidlech. Pátrání stále stěžuje vysoký průtok vody v řece. Ta je navíc po deštích stále zakalená a v mnoha místech rozlitá do přilehlých lesů. S odstraňováním nánosů a naplavenin včera pomáhala také těžká technika. „Po vyhodnocení aktuálních klimatických podmínek navážeme v prohledávání toku dnes v odpoledních hodinách,“ doplnila policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. (red)

 

Senior převrátil Fabii na střechu. Po výjezdu z dálnice

Foto PČR

V úterý 30. června 2020 v 17:30 hodin došlo v křižovatce sjezdu z dálnice D46 u obce Žešov se silnicí mezi Prostějovem a Výšovicemi k dopravní nehodě dvou osobních automobilů.

"Osmdesátiletý řidič Škody Fabie po sjetí z dálnice chtěl odbočit k Prostějovu. V křižovatce však přehlédl od Prostějova přijíždějící Mercedes a vyjel mu do jízdní dráhy. Při střetu došlo k převrácení Fabie na střechu a ke zranění jejího řidiče a spolujezdkyně," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Pátrací akce po ztraceném vodákovi stále pokračuje

Foto HZS Olomouckého kraje

Muž spadl do řeky Moravy u Moravičan na Šumpersku z nafukovacího člunu v neděli 28. června. Další dvě osoby zachránili z toku hasiči.  Po mladém muži pátrají i nadále.

Policisté při pondělním pátrání prošli dostupná místa podél břehů toku a za součinnosti pracovníků provedli kontrolu česel v nedaleké elektrárně Nové Mlýny.

Bohužel kvůli špatným klimatickým podmínkám a neustávajícímu dešti stoupla hladina řeky a výrazně se zvýšil i její průtok. Stávající podmínky tak neumožňují bezpečné prohledání toku a nasazení plavidel. „Policistům tak nezbývá, než situaci monitorovat a o nasazení potřebných sil a prostředků rozhodnout podle aktuálních podmínek,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. (red)

Kamion skončil v kukuřičném poli

foto Policie ČR

V sobotu kolem poledne přijali policisté oznámení o havárii nákladního vozidla na silnici I/46, v katastru obce Bělkovice-Lašťany na Olomoucku.

Jak z provedeného šetření vyplývá, 47letý řidič (cizinec) nákladního vozidla Daf s návěsem, který jel ve směru od Olomouce, nepřizpůsobil rychlost jízdy vlastnostem nákladu, svým vlastnostem a schopnostem a s vozidlem najel vpravo na krajnici, kde narazil do vodící desky, dopravního značení a s vozidlem havaroval do kukuřičného pole. Alkohol byl u řidiče vyloučen orientační dechovou zkouškou, ke zranění osob nedošlo. Celková hmotná škoda je odhadována na předběžně 83 000 korun. Policisté řidiči uložili pokutu v příkazním řízení.

Mladík vypadl z nafukovacího člunu. Morava jej ještě nevydala

foto Policie ČR

Od nedělního podvečera pátrají policisté po mladém vodákovi, který při splouvání řeky Moravy vypadl u Moravičan na Šumpersku z nafukovací kánoe a strhl jej proud. Mladík dosud nebyl nalezen.

 

„Oznámení o této nešťastné události jsme na lince tísňového volání přijali v neděli 28. června krátce před půl šestou odpoledne. Podle prvotních informací sjížděla čtveřice mladých lidí řeku na nafukovací kánoi, a jak se ukázalo, nevyhnuli se při tom popíjení alkoholu. Nedaleko vodáckého tábořiště v Moravičanech pak jeden z vodáků, 26letý mladík, z kánoe vypadl a zmizel pod hladinou. Ani přes veškerou snahu přítomných osob, mu nedokázal nikdo pomoci,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Řidiči pozor na oslnění sluncem

foto Policie ČR

Při jízdě proti slunci si nedala dostatečný pozor dvaapadesátiletá řidička osobního automobilu, která jela ve čtvrtek dopoledne ulicí Josefa Lady v Prostějově. Při jízdě směrem ke Kostelecké ulici byla dle svých slov oslněna sluncem, takže nezvládla řízení.

"V důsledku toho vyjela vpravo mimo komunikaci, kde narazila do protihlukové stěny a dopravní značky," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 35 tisíc korun. Alkohol u řidičky policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Její přestupek vyřešili na místě uložením pokuty. (red)